Tarsus Doğa Parkı ve Gençlik Kampı, Bayram Tatilinde Ziyaretçi Akınına Uğradı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Tarsus Doğa Parkı ve Gençlik Kampı, bayram tatili süresince yoğun bir ziyaretçi akınına maruz kaldı.

Ramazan Bayramı tatili vesilesiyle, Tarsus Doğa Parkı, hem şehir sakinlerinden hem de çevre illerden birçok ziyaretçiyi ağırladı. Doğanın ve yeşilin içinde keyifli vakit geçirmek isteyen aileler, kent merkezinden uzaklaşarak dinlenme ve stres atma imkanı buldu.

Ayrıca, ziyaretçilerin tercih ettiği diğer bir mekan olan Tarsus Gençlik Kampı, Berdan Barajı’nın yanında bulunuyor ve Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından işletiliyor. Kamp alanı, bölgenin en geniş parkuruna sahip olan Survivor oyun ve eğlence alanına sahip. Bu sayede çocuklar enerjilerini atarken, aileler de baraj kenarındaki su ve yeşilin tadını çıkarma imkanı buluyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tarsus Doğa Parkı’nda görevli veteriner sağlık teknikeri Ümit Güngör, Ramazan Bayramı boyunca parkı ziyaret etmek için hem şehir içinden hem de şehir dışından büyük bir ziyaretçi akını yaşandığını belirtti. Güngör, son yıllarda vatandaşlarda hayvan sevgisi ve duyarlılığının arttığını vurgulayarak, Tarsus Doğa Parkı’nın bu açıdan oldukça ilgi çekici bir mekan olduğunu ifade etti. Ayrıca, 0-6 yaş grubu da dahil olmak üzere günde ortalama 10-11 bin, toplamda ise 6 gün boyunca yaklaşık 60-65 bin ziyaretçi sayısına ulaştıklarını paylaştı.

Ziyaretçilerden Müslüm Fidaner, parkın güvenli bir ortama sahip olduğunu ve çocuklarının burada keyifli vakit geçirdiğini belirtirken, İlkay Fidan da daha önce ziyaret ettikleri parkı tekrar ziyaret ettiklerini ve çocuklarıyla vakit geçirmek için ideal bir yer olduğunu dile getirdi. Nevşehir’den gelen Hasan Hüseyin Kaplan ise parkın çocuklar ve yetişkinler için keyifli bir mekan olduğunu vurguladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir