SEÇER, LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZÜNÜ VETO ETTİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “çiftçiye bedava elektrik” vaadi kendi belediyesi olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından veto yedi. 

2022 yılının ilk meclis oturumunda AK Parti Grup Sözcüsü Zafer Şahin Özturan tarafından, ÇKS’ye kayıtlı çiftçi ve hayvancıların elektrik faturalarının Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenmesi için sunduğu önerge Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından gündeme alınmadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfa ziyareti esnasında “Bize Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini verin, elektriği bütün çiftçilere bedava verelim” sözünü hatırlatan Özturan, “Genel Başkanınızın Urfa’da yapmış olduğu bir açıklama vardı. Biz de burada bunu değerlendireceğinizi düşünüyoruz. Onu kırmazsınız diye düşünüyorum. Önergemizin kabul edilmesini ve komisyonlarda oylanmasını istiyoruz” dedi.

Özturan’ın önerge teklifinin ardından açıklama yapan Seçer, “Bu verdiğiniz önerge siyasi bir önergedir, bunun bir karşılığı yok. Biz bütçelerimizi yaptık. Hayvancılığa ve çiftçimize ciddi destekler sağlıyoruz. Sizin verdiğiniz bu önerge gider artırıcı bir önergedir. Bu nedenle bütçemizde buna yer yok” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir