MESKİ Genel Kuruluna ayıp tartışması damga vurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akkuyu Nükleer Santral İnşaatının yapıldığı Gülnar’ın Büyükeceli Mahallesi’nde sorunlar bir türlü bitmek bilmiyor. Nükleer santral nedeniyle mahalle şantiye alanına dönerken kanalizasyon ve imar planının olmaması büyük sorun oluşturuyor. Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Yüksel Çelik Akkuyu Nükleer Santralinin yapıldığı Büyükeceli Mahallesi’nde yaşanan sorunların çözümü için Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuştu.

“BÜYÜKECELİ’DE KANALİZASYONUN OLMAMASI BÜYÜK AYIP”

Başkan Seçer’e seslenen Çelik, 2021 yatırım programında Büyükeceli Kanalizasyon projesinin yer almamasının büyük bir ayıp olduğunu ifade ederek, “Geçmiş dönemde hem size hem de bürokratlarınıza da söyledim. Gülnar, Mersin’in en erken kurulan ilçelerinden biri olmasına rağmen kanalizasyon yok. Hadi onu geçtim. Onu önümüzdeki yıl yatırım planları içerisine alın ama 2021 yılında Büyükeceli’de kanalizasyonun olmaması Büyükşehir’in bir ayıbıdır. Koskoca Rus devletiyle birlikte bölgede Türkiye’nin en büyük projesi yapılıyor. Ancak bölgede kanalizasyon yok. Orada nüfus binden 12 bine çıkmış. Açıkladığınız programda yatırım planı yok. Bu bizim ayıbımızdır. Orası çok kötü durumda. Lağım dereye dereden de denize dökülüyor. Burayı öne alırsanız daha iyi olur” şeklinde konuştu.

NEYİN AYIBI YAPMIŞIZ? KİME AYIP YAPMIŞIZ?

Daha sonra söz alan Başkan Seçer ise, “Uyarınız için teşekkür ederim ancak ayıbı çok özür dileyerek söylüyorum gereksiz adamlar yapar. Bizim bir ayıp falan yaptığımız yok. Önce bir sorun bakalım orayla ilgili neler yapılıyor diye. Cevabınızı alın sonra konuşun. Lütfen meclisle konuşacağımız kelimeleri seçerek konuşalım. Kahve ortamında konuşmuyoruz. Neyin ayıbı yapmışız? Kime ayıp yapmışız? Kaldı ki 20 milyar dolarlık yatırımı yapanlar da bir zahmet önce oranın altyapısını yapsaymış. Önce imarı düzene sokup sonra temelini atsalardı. Getiriyorsunuz paketi önümüze koyuyorsunuz sonra da ayıkla pirincin taşını. Peki daha önce neden yapılmamış? Biz de kara kara düşünüyoruz. Bu gidişat gidişat değil. Oranın önce imar ve altyapı düzenlemesinin yapılması lazım. Yarın oraya yerleşecek o kadar insan nerede yaşayacak? Ne yiyecek ne içecek? Biz bunları düşünüyoruz zaten” dedi. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir