Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir görevine başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne atanan Ökkeş Demir, görevine başladı. Müdür Demir, ayağının tozuyla Mersinli gençlerin katıldığı gençlik kampını ziyaret etti.

2013 Akdeniz Oyunlarıyla ‘Spor Kenti’ kimliğine kavuşan Akdeniz’in incisi Mersin’i tesis envanterine, yurtlardan gençlik merkezlerine kadar spor ve gençlik alanına ilişkin ekip arkadaşlarımızla birlikte çok güzel adımlar atacaklarını belirten Demir, şunları kaydetti:

Çağlar boyunca Allah inancının hüküm ferma olduğu, zengin tarih sofrasında nice inancı iç içe ve bir arada misafir etmeyi bilmiş, bereketli topraklarıyla her daim Akdeniz’i ve dünyayı doyuran bir liman olan ve bütün gücünü içinde barındırdığı insanının gönül güzelliğinden ve sıcaklığından alan Mersin’i muhabbetle selamlıyoruz. 

GENÇLERİN GÖZLERİNDEN GELECEĞE DOĞRU UZANAN IŞIKLAR FIŞKIRMAKTA

Göreve başladığımız günün, böylesi manidar bir açılışa tevafuk etmesini de çok büyük bir mutlulukla karşıladığımı bilmenizi isterim. Zira buraya gelmeden evvel, memleketim Gaziantep’te dört sene boyunca vazifesiyle onurlandırıldığım bu kıymetli makamın en heyecan verici tarafı hiç şüphesiz tam da şu anda olduğu gibi gençlerle buluşuyor olmak, onların enerjisiyle hemhal olmak ve onların diriltici gücünden istifade etmektir. Bu istifade hiç mübalağa etmiyorum! ekmek ve suda, balda ve kaymakta, değme sofrada yoktur. Gençlerle buluşmak, onların iç dünyalarına ve hayallerine konuk olmak ve dahası onların bu hayalleri gerçekleştirmesine  yardımcı olmak, bize tevdi edilen bu kıymetli makamın en can alıcı noktası ve aslında bizatihi yakıtı olagelmiştir. Çünkü gençlerin gözlerinden geleceğe doğru uzanan ışıklar fışkırmakta, bu ışıklar üzerinde yaşadığımız bu topraklara yansımakta ve geleceği aydınlatan bu ışıklar yarın görevi bizden devralacak gençlerin tasavvurları ve tahayyülleriyle şekil almaktadırlar. 

AMACIMIZ ONLARIN HAYALLERİNİN UZANABİLECEĞİ HER ÜCRAYA TAŞIMAK

Vazifemiz bu ışığın aydınlık bir gelecek kurmasına yardımcı olmak ve bu konuda gençlerimizi sonuna kadar desteklemektir. Onları destekliyor olmak, esasen memleketimizin ve dahi bütün dünyanın temeline münhasır bir hamledir. Bu desteği sadece gençlik merkezlerimizde ve spor tesislerimizde değil, onların hayallerinin uzanabileceği her ücraya taşımak için elimizden geleni yapmak boynumuzun borcu olsun! 

GENÇLERDEN ÖĞRENECEK ÇOK ŞEYİMİZ VAR

Sporun sadece spordan ibaret olmadığını, esasen sosyal becerilerin ve kültürel değerlerin coğrafya ve iklimle yoğrularak gençliği ve elbet sporu ortaya çıkardığını tecrübe ettik. Sportif başarının canhıraş bir madalya yarışından evvel birtakım insani vazifelerin inşasını barındırdığına şahit olduk. Dünyada şu vakte değin hiçbirimizin tecrübe etmediği devasa bir teknolojik devrimin içine doğan bu devrin insanının, yürüdüğü bu yeni yolda gençlerden başka imkanı ve feneri kalmamıştır. Evet, gençlerden öğrenecek çok şeyimiz var. Bizi heyecana geçiren en büyük hadise belki de bu öğrenciliktir. Lakin gençlere de, bir zamanlar bu topraklara ekilen güzellikleri aktaracak olan da bizleriz. Bu sayede gelenek ile gelecek arasında çok güzel bir köprü bina edeceğimize inanıyoruz. Yunus Emrelerin, Hacı Bayramların, Mevlana Celaleddin Rumilerin, Hacı Bektaşi Velilerin sürdüğü yolu ve yola düşülen mısraları/işaretleri de gençlere göstermesek olmaz. 

ÇALIŞMAYA, ÇALIŞMAYA, ÇALIŞMAYA GELDİK

Bu toprakların gök ekinlerini ve yüzyıllarca eşi emsali görülmemiş yağmurlarını yani rahmetini anmasak olmaz. Peygamber efendimizin (s.a.s.) işaret ettiği gibi  cennetin genç efendileri Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’den bahsetmesek hiç olmaz. Biz güzel işler yapmaya, gençlerle muhabbet etmeye, sporcularımıza imkanlar yaratmaya, yani çalışmaya çalışmaya çalışmaya geldik. Niyetimiz hayr, Cenab-ı Allah’tan dileriz ki, akıbetimiz de hayr olsun. Selam olsun Mersin’e. Aşk olsun! Gençlik ve Spor Bakanlığımızca tarafıma uygun görülen bu görevi, Gençlik, spor ve yurt hizmetleri olmak üzere yeni projeler ile hizmetlerle Akdeniz’in incisi Mersin’e çalışma arkadaşlarımızla birlikte güzel işlere imza atacağımıza inanıyor, sözlerime ünlü şair, yazar ve düşünür İsmet Özel’in “Ben öyle bilirim ki; yaşamak, berrak bir gökte çocuklar aşkına savaşmaktır.” sözü ile son verirken tüm Mersinlileri en kalbi duygularımla saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.” 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir