Kırıkkaleli Piyade Uzman Çavuş Halil Çelebi terör saldırısında şehit düştü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hakkari Otluca Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında görevli 27 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Halil Çelebi Kuzey Irak’ın Hakurk bölgesindeki Goraspi Dağı’ndan teröristler tarafından açılan taciz ateşiyle şehit düştü. Şehidin Kırıkkale’deki baba ocağına acı haber ulaştı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” ifadelerine yer verildi.

ACI HABER MEMLEKETİNE ULAŞTI
2018 yılında göreve başlayan ve evli olduğu öğrenilen Çelebi’nin acı haberi memleketi Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesinde yaşayan annesi Hatun (48) ve babası Vehbi Çelebi’ye (52) ulaştırıldı. Kırıkkale Belediyesi tarafından da şehidin evi Türk bayraklarıyla donatıldı. Acı haberi alan şehidin yakınları ve komşuları evin önünde toplandı.

YARIN TÖREN DÜZENLENECEK

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında düğünü olan Şehit Çelebi’nin cenazesinin yarın düzenlenecek tören sonrası toprağa verileceği kaydedildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir