Hangisini sen yaptın Başkan!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in Başkanlık ettiği toplantıda 2020 yılında yapılan hizmetler barkovizyon eşliğinde meclis üyeleri ve kamuoyuyla paylaşıldı.
2020 yılında bankalardan kredi almadan 704,9 milyon lira bedelli 144 projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Seçer, 2021 yılı için de 199 proje hedeflediklerini söyledi.

KAMUOYU YANILTILIYOR!
Ancak Meclis üyelerine sunulan barkovizyonda özellikle Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı faaliyetleri olarak sunulan katı atık aktarma istasyonlarının daha önceki yıllarda dönemin Belediye Başkanları tarafından yapıldığı belirlendi.Çevre Koruma ve Kontrol Projeleri başlığı altında anlatılan sunumda; Yenişehir, Toroslar, Tarsus, Erdemli, Çamlıyayla, Mut ve Gülnar katı atık aktarma istasyonları sanki 2020 yılında yapılmış gibi gösterildi. Oysa ki bu istasyonlar 2011 ile 2018 yılları arasında yapılırken 2011 yılında yapılan Tarsus katı atık aktarma istasyonunun açılışını da MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli yapmıştı.

KENDİYLE ÇELİŞİYOR!
Tüm bunların yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı sayfasında ve yine belediyenin Mersin Web TV adıyla yayın yapan youtube kanalında 25 Nisan 2018 tarihinde yayınlanan bu tesislerin 2018 yılı ve öncesinde yapıldığına dair videolar da bulunuyor. Belediye Başkanı Vahap Seçer’in de Meclis toplantısında atık aktarma istasyonlarını kendi döneminde yapılmış gibi göstermesi Belediye’nin kendiyle çeliştiğini gözler önüne serdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir