5 DAKİKALIK YAĞMUR MERSİN’İ FELÇ ETTİ!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ altyapıda yine sınıfta kaldı. Dün akşam saatlerinde kısa süreli etkili olan yağışlarda belediyenin altyapı yetersizliği nedeniyle kentin farklı noktalarında su baskınları yaşandı. MESKİ’nin altyapı çalışmaları için açtığı çukurlar sular altında kaldı, tehlikeye davetiye çıkardı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ yaz yağmurunda bile altyapıda sınıfta kaldı. Dün akşam saatlerinde kentin belirli noktalarında kısa süreli etkili olan yağışlar hayatı olumsuz etkiledi. Bazı mahalleler altyapı yetersizliği nedeniyle sular altında kaldı. Vatandaşlar tepkilerini çektikleri fotoğraf ve videolar ile sosyal medya üzerinden dile getirdi.

ÇİLEK HAVUZ TESİSLERİ

Akdeniz ilçesine bağlı Çilek Mahallesi 6335 sokakta yaşayan bir vatandaşın altyapı yetersizliği nedeniyle yaşanan olumsuzlukları kayıt altına altığı video ise sosyal medyada çok konuşuldu. Vatandaş paylaştığı videoda mahallede yağmur sularıyla dolup taşan MESKİ tarafından altyapı çalışmaları kapsamında kazılan çukurların tehlike saçtığına dikkat çekti. Paylaşıma adeta yorum yağdı. Vatandaşlar yorumlarda;

“Allahtan yağmur devam etmedi yoksa mahalleyi sel alırdı.”, “Mersin Büyükşehir çalışmıyor. Reklamdan başka bir icraat yok. Bu kazıların sebebi de yanlış projeler.”, “Mahalleyi her sene yapıyorlar, bozuyorlar. Canları sıkılıyor kazı yapıyorlar.”, “Kazılan yerler 5 aydır böyle. Kazıyorlar, böyle bırakıp gidiyorlar.”, “Mersin Büyükşehir Belediyesinin kazdıkları çukurlar sayesinde artık Çilek Havuz tesislerimiz var.” şeklinde tepkilerini dile getirdi.

Video: mersinhaber

https://www.instagram.com/p/CUImCjNI1pT/?utm_medium=copy_link

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir