Umre hasreti bitiyor! Aşılılar umreye gidebilecek, sinovac listede yok!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs nedeniyle ziyarete kapatılan umre 9 Ağustos’ta yeniden açılıyor. Müslümanların 2 yıllık umre hasreti sona eriyor. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre ziyaretçilerde Covid-19’a karşı 2 doz aşılanma şartı aranacak. Listede Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Johnson & Johnson ve Moderna aşıları yer alırken, Türkiye’de de kullanılan Çin aşısı Sinovac kapsam dışı tutuldu. 

Suudi Arabistan yurt dışından ilk umre ziyaretçilerini 9 Ağustos’ta kabul ediyor. Hac ve Umre Bakanlığı Sözcüsü Hisham Saeed yaptığı açıklamada, Kovid-19’a karşı tam aşılanmış yabancı ziyaretçilerin 9 Ağustos’tan itibaren umre ziyareti yapabileceğini ifade etti.

TAM AŞILANMA ŞARTI VAR

Dün itibarı ile umre vizesi, konaklama ve barınma gibi işlemlerin başladığını aktaran Saeed, yurt dışından gelenlerin umre yapabilmeleri için en önemli şartların en az 18 yaşında olmaları ve Gıda ve İlaç Kurumu tarafından onaylanmış 4 Kovid-19 aşısından birini yaptırması olduğunu açıkladı.

4 AŞI ARASINDA SİNOVAC AŞISI YOK

Suudi Arabistan, salgınla mücadele kapsamında şu ana kadar Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Johnson & Johnson ve Moderna aşılarının kullanımına onay verdi. Türkiye’de de kullanılan Sinovac aşısı ise liste dışı tutuldu. Suudi Arabistan, hac ziyaretlerinin sona ermesinin ardından geçtiğimiz günlerde ülkede ikamet eden vatandaşlar için umre sezonunun başladığını açıklamıştı.

Arabistan tam aşılanmış yabancılara umre ziyaretlerini açtı, Çin aşısı liste dışı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir