TOROSLAR KENT KOROSU YENİ KURSİYERLERİNİ BEKLİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toroslar Belediyesi, 56 ayrı branşta açtığı mesleki eğitim kurslarıyla, binlerce kişiye meslek edindirip, istihdamlarına katkı sağlamaya devam ediyor. 7’den 70’e herkesi, kültür ve sanata teşvik etmek isteyen Toroslar Belediyesi, müzik enstrümanı kullanmak ve ses eğitimi almak isteyen çocuk ve yetişkinler için Toroslar Kent Korosu’nu kurdu.

56 branştaki mesleki eğitim kurslarıyla binlerce kişiye meslek edindirerek istihdamlarına katkı sunmaya devam ederken ,  Toroslar belediyesi el sanatlarının yanında ücretsiz müzik kursları açıldı. Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açılan Toroslar Kent Korosunda , kursiyerlere aynı zamanda nota, tavır ve usul eğitimleri de veriliyor. Türk Halk Müziği Kursu; hafta içi her gün 17.00-21.00, Ney Dersi; Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri 11.00-17.00, Bağlama Dersi; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleri 17.00-20.00, Koro Çalışması; Cuma günü 17.00-20.00 saatlerinde Akbelen Mahallesi Koray Aydın Stadı’nda bulunan Konferans Salonu’nda veriliyor.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, hobi ve sanat kurslarıyla kültür ve sanata ilgi duyan vatandaşların yeteneklerini de ortaya çıkardıklarını söyledi. “Toroslar; sağlıkta, eğitimde, kültürde, sanatta, turizmde, sporda ve birçok alanda gelişiyor” diyen Başkan Yılmaz; “Mersinimizin tarihine, kültürüne ve sanatına sahip çıkıyoruz. Sosyal ve Çevik Belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiğimiz birçok proje ve çalışmalarımızda vatandaşlarımızın kültür ve sanat hayatlarına dokunmanın yanı sıra yeni iş kapıları açıyor, ev ekonomilerine katkıda bulunmalarına da destek veriyoruz. Müzik eğitimi almak isteyen vatandaşlarımız için de Toroslar Kent Koromuzu kurduk. Tüm hemşehrilerimizi ücretsiz kurslarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir