Şaibeli dediği ihaleleri araştırma girişiminde bulundu mu?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şimdilerde kalan borç yüzünden önceki dönem belediye başkanı İYİ Partili Burhanettin Kocamaz’a yüklenen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, göreve geldiği ilk zamanlardaki meclis toplantılarında, Cumhur İttifakı’nın da baskısıyla Kocamaz döneminin araştırılması noktasında belediyenin kendi içinde bir araştırma yapacağını, gerekli talimatları verdiğini ve bazı şüpheli durumların olduğunu dile getirmişti.

Cumhur İttifakı meclise önerge dahi sunmuştu.

Seçer, Ekim 2019’da hizmet değerlendirme toplantısında da özellikle Mart ayındaki işçi alımları ile doğrudan alımlara dikkat çekmiş, Mart ayındaki ihalelerin hepsinin şaibeli olduğunun altını çizmişti.

Seçer şunları kaydetmişti:

“Doğrudan temin ihaleyle yapılmaz. Bu tablolara bakınca biz nelerin olduğunu görüyoruz. Bu ülkemizde kangren olmuş bir hastalık! Ülkemiz bir müddet daha böyle giderse veleddallin amin olacak! Seçim öncesi Ocak, Şubat ve Mart? Herkesin aklının seçimlerde olduğu dönem. Bakın neler olmuş? 40 milyon 24 bin TL doğrudan temin yapılmış. Sadece Mart ayında 22 milyon TL. Mart ayının önemini herkes biliyor. Mart ayında alınan işçiler, Mart ayında yapılan doğrudan teminler, Mart ayında yapılan ihaleler hepsi şaibelidir. Tartışmasız! Seçim gelmiş kapıya, eski Belediye Başkanı aday değil. Kimin geleceği belli değil. Nedir bu alımlar?

Peki o günden bu güne bu şaibe ortadan kalktı mı? 

Seçer, hem başlarda söylediği gibi belediye içinde bir araştırma yaptırmadı. Yaptırdı ise de paylaşmadı. Hem de dikkat çektiği ve “Şaibeli” dediği Mart ayı ile ilgili soru işaretlerini de gidermedi. Dolayısıyla şaibe ortadan kaldırılmadı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir