Robotik Kodlama Eğitimleriyle Yaz Tatili Keyfi İkiye Katlandı: Yenişehir Belediyesi Çocukları ve Aileleri Mutlu Etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Yenişehir Belediyesi ve Bilim Kahramanları Derneği çocukların yaz tatillerini verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla bir araya geldi. Geleceğin bilim insanlarını ve teknoloji liderlerini yetiştirmek amacıyla robotik kodlama ve lego eğitimleri verildi. Eğitimlerle çocuklar, temel robotik prensipleriyle tanışırken aynı zamanda lego parçaları kullanarak kendi robotlarını tasarlamayı öğrendi.  3 ayrı grupta verilen eğitimler aileleri de çocukları da mutlu etti. Eğitimlerini tamamlayan çocuklar sertifika almaya hak kazandı.

 

Oğlum keyifle, eğlenerek zaman geçirdi. Bu çalışma çocuklarımızın okul eğitimlerine de katkısı olacak.”

Robotik kodlama ve lego eğitimlerinin çocuklarının okul eğitimine de katkı sunacağını söyleyen anne Aysun Daş, “Oğlum 5 gün boyunca buradaki eğitimlere katıldı. Robotik kodlama ve LEGO eğitimleri aldı. Çok memnum kaldık. Oğlum keyifle, eğlenerek zaman geçirdi. Bu çalışma çocuklarımızın okul eğitimlerine de katkısı olacak. Belediyenin bu tarz etkinliklerinden çok memnunuz ve devamının olmasını diliyoruz.” dedi.

“5 gün boyunca verilen eğitimlerde kızımın çok eğlendiğini gördüm.”

Eğitimlerden çok memnun kaldıklarını belirten bir başka anne Ferah Belikara ise Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı: “Bu eğitimin ilanını Yenişehir Belediyesinin instagram sayfasında gördüm. Başvuru yapmak için hemen iletişime geçtim. Sağ olsunlar hemen geri dönüş sağlayıp kaydımızı oluşturdular. 5 gün boyunca verilen eğitimlerde kızımın çok eğlendiğini gördüm. Bu uygulamadan çok memnun kaldık. Başta Başkanımız Abdullah Özyiğit olmak üzere burada bulunan ve emek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.”

“Bilgisayar üzerinden yazdığımız kodlar sayesinde robotumuzun belirtilen görevleri yapmasını sağladık”

Eğitimlerde legolardan robotlar yapmayı öğrendiklerini belirten Şehmus Aşar, “Öğretmenimizin bizleri bilgilendirmesi üzerine bu eğitime başvuru yaptım. Burada legolardan robotlar yaptık ve bilgisayar üzerinden yazdığımız kodlar sayesinde robotumuzun belirtilen görevleri yapmasını sağladık. Daha sonra düzenlenen yarışmalarda gerekli puanları alıp şampiyon olmaya çalıştık ve şampiyon olduk. Burada eğitim alırken çok eğlendik. Bu imkanı bizlere sunan herkese çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

“Arkadaşlarımızla beraber takım çalışması yaptık.”

Robotik kodlama eğitimlerinin kendileri için çok keyifli geçtiğini söyleyen Rüya Akın, “Aldığımız eğitimlerde robot yapmayı ve kod yazmayı öğrendik. Arkadaşlarımızla beraber takım çalışması yaptık. Yaptığımız bu takım çalışması sayesinde yarışmaların sonunda en iyi takım çalışması ödülünü aldık. Burada olmaktan çok keyif aldım.” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir