Öğrenci bursları 1400 TL’ye çıkarılıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 4 yıllık fakülte ya da bölüm kazanan Mersinli öğrencilere ilk yıla mahsus olmak üzere verilen 1250 TL’lik öğrenim yardımını 1400 TL’ye çıkaracak. Kendisi ya da ailesi Mersin’de ikamet eden, bu yıl yapılan sınav sonucunda 4 yıllık fakülte ya da bölüm kazanan her öğrenci yardımdan faydalanabilecek.

Belediye meclisinde konuyla ilgili bilgi veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, geçen yıl 7 bin 284 öğrenciye eğitim yardımında bulunduklarını, bu yardımların toplam miktarının 11.2 milyon liraya ulaştığını söyledi.

Başkan Seçer, “Şu anda üniversiteye kayıt işlemleri devam ediyor. Bizlere de tabii ki müracaatlar devam ediyor. Bu sayı kaç olur? 7 bin olur, 7 bin 500 olur, 8 bin olur. İnşallah çok daha yüksek sayıda öğrencimiz üniversiteyi kazanmış olur. Biz tamamına 1400 TL’lik öğrenci başı yardımlar yapacağız” diye konuştu.

Öğrenim yardımının artırılmasına ilişkin teklif komisyonlarda görüşüldükten sonra kesinlik kazanacak.

2 YILLIK FAKÜLTE KAZANANLARA DA YARDIM GELİYOR

Belediye meclisinde ayrıca 2 yıllık okul kazananlara da eğitim yardımı yapılması belediye meclisi üyesi Ali Tanrıverdi tarafından gündeme getirildi.

Başkan Vahap Seçer, 2 yıllık okul kazananlara yardım konusunda herhangi bir karar olmadığını belirtti ancak kapıyı kapatmadı. Başkan Seçer, önümüzdeki günlerde bu konuda bir çalışma yapabileceklerini ifade etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir