Mersin’in otoyol çilesi meclis gündeminde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Baki Şimşek, Mersin’de, planlanan ve yapımına başlanan otoyol projelerinin biran önce tamamlanıp, kullanıma açılması gerektiğini söyledi. 

Mersin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Baki Şimşek TBMM Genel Kurulunda söz aldı. Konuşmasında, Mersin’de tamamlanamamış olan yol yapım projelerine dikkat çeken Şimşek, “Yaz aylarında sahil turizminden dolayı yoğunluk yaşanan Mersin’de, planlanan ve yapımına başlanan projeler biran önce tamamlanıp, kullanıma açılmalıdır” diyerek Ulaştırma Bakanına çağrıda bulundu.

Milletvekili Şimşek konuşmasının devamında; ” Mersin ulaştırmayla ilgili büyük projelerin bulunduğu bir kenttir. Ben üçüncü dönemdir milletvekiliyim. Mersin’deki yapılan projeler 2015 yılından bu tarafa, Antalya yolunun yaklaşık yüzde 80’i bitmiştir, ben çalışmalar için teşekkür ediyorum fakat Çeşmeli-Taşucu otoyolu bir türlü başlayamamıştır. Yazın özellikle sahil turizmden dolayı büyük bir yoğunluğun yaşandığı Çeşmeli-Taşucu yolunun inşaatının bir an önce başlamasını talep ediyorum.   Mersin-Çamlıyayla arasında 60 kilometrelik yolun yaklaşık 30 kilometresi tamamlanmış, fakat belli bir kısmının istimlak işlemleri hâlâ bitirilememiş ve mahkeme süreci devam etmektedir. Bakanlığın burada acilen kamulaştırma kararı alarak yazın 100 binin üzerinde insanın yaşadığı Çamlıyayla Yolu’ndaki kamulaştırmanın bitirilmesini ve Tarsus Takbaş köyü ve Ulaş köyü arasında bulunan Çamlıyayla Yolu’nun o kısmının tamamlanarak bölgedeki yaz ulaşımının rahatlatılmasını talep ediyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir