Mersin’de seçim öncesi verilen sözler unutuldu! Mersinli 2 yılda hizmet görmedi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’de 2019 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen CHP’li Vahap Seçer, aradan geçen 2 yıla rağmen elle tutulur bir hizmet yapmadı. Borçlanma alamayışını her seferinde bahane olarak gösteren Başkan Seçer, seçim öncesinde halka verdiği vaatleri unuttu. 2 yılda Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde taş üstüne taş koyulmadı. Mersin Büyükşehir Belediyesi hizmetlerde sınıfta kaldı. 

YENİLİKÇİ TİCARET MERKEZİMİZ OLAMADI AMA MOLOZ YIĞINLARIMIZ VAR!

Kente elle tutulu bir yatırım yapmayan Başkan Seçer, seçim öncesi vermiş olduğu vaatlerinde hiç birini yerine getirmedi. Başkan Seçer, seçim öncesi Mersin’e dünyanın her tarafından yatırımcı çekmek için çalışmalar yapacağını dile getirmiş, limanın kuzeyindeki 19 dönümlük alanda ise yenilikçi ticaret merkezi ve lojistik üs kuracağını açıklamıştı. Görev süresinin ilk 200 gününde bu projesini hayata geçireceğini belirtmişti. Ancak Başkan Seçer’in açıklaşmış olduğu projenin yerinde şuanda sadece moloz yığınları bulunuyor. 

EN UCUZ SUYU MERSİN KULLANACAKTI AMA 2 YILDA SUYA YAPILAN TEK ŞEY ZAM OLDU

Vahap Seçer’in göreve gelmeden önce verdiği vaatlerden bir tanesi de suya indirim yapmaktı. Başkan Seçer, “Benim başkanlığım dönemimde Mersin, tüm zamanların en ucuz suyunu içip kullanacak. Diyorlar ki kaynağı nereden bulacaksın? Mersin’de para var. Ama bir sorun var: Kasanın altında fare var. O fareyi kasadan uzaklaştıracağız, kaymağı yaratacağız.” dedi ama o vaadinide unuttu. 2 yılda suya yapılan tek şey zam oldu. 

SÖZ VERMESİNE RAĞMEN İŞÇİ KIYIMI YAPTI!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Vahap Seçer’den kentin imar planlarını yaparken halkoylaması yapmasını ve belediye başkanı olduğunda, siyasi görüşü ne olursa olsun işçi çıkarmamasını da istemişti. Vahap Seçer de Genel Başkan’ın bu isteğine “Söz verdik Sayın Genel Başkanım. İşçi çıkarma olmayacak” diye yanıt vermişti. Başkan Seçer göreve geldiği andan itibaren işçi kıyımına başladı. Yaklaşık 2 yılda 2 bin 500 işçiyi pandemiye rağmen işten çıkardı. 

KENDİ LOGOSUNU MECLİS KARARI OLMADAN KULLANIYOR

Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yıllardır kullanılan logosunu da değiştirdi. Kendisinin simge olarak tanımladığı ve “2 tantuni 1 ayran”a yaptırdığını söylediği kendisine ait logoyu meclis kararı olmaksızın belediye resmi ilanlarında dahi kullandı. 

REKLAM TANITIMA HARCANAN PARA DUDAK UÇUKLATTI

Halkın bütçesi ile sık sık ulusal basın yayın organlarında boy gösteren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2020 yılında reklam ve tanıtıma 10 milyon 124 bin 69,22 TL harcadı.

TURİZM ŞEHRİ OLACAĞIZ AMA KANALİZASYON SULARI DENİZE AKMAYA DEVAM EDİYOR

Turizm şehri Mersin’in kıyılarıda kaderine terk edilmiş durumda. Başkan Seçer, Mersin’i baştan aşağı turizm bölgesi yapma noktasında pek çok projesinin olduğunu söylemişti. Başkan Seçer, “Mersin’de 6 adet turizm bölgesi var ama yatırım hiç yok. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın adım atmasını beklemeyeceğiz. Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Taşucu, Narlıkuyu’da turizm merkezleri ilan edeceğiz. Bu merkezler için imar çalışması yapacağız, turizm tesislerine açacağız. Gerekirse turizm yatırımcısına ruhsatını alabilmesi için ben eşlik edeceğim.” demişti. Başkan bu vaadinide yerine getiremedi. Hatta şehrin bir çok yerinde  kanalizasyon suyu hala denize akmaya devam ediyor. 

KURDUN KUŞUN’DA BAŞKANI OLACAKTI AMA KEDİLERİN OLAMADI!

Başkan Seçer seçim öncesi Mersin’de yaşayan tüm canlılar için çalışacağını belirterek, “Ben, sadece Mersin’de yaşayan 1 milyon 800 bin insanın belediye başkanı olmayacağım. Ben Mersin’deki  kurdun kuşun da, Allah’ın yarattığı her canlının da belediye başkanı olacağım. Söz veriyorum.” demişti. Fakat Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvan barınağında yaşanan olayların ardı arkası kesilmiyor. Barınakta hayvanların ölüme terkedildiği gündemden düşmüyor. Başkan Seçer son olarak Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan kedi evi “MİYAVPARK”ı yıktırarak hayvanseverlerin büyük tepkisini çekmişti. 

HİZMET ALAMAYAN MERSİNLİLER BELEDİYEYE TEPKİLİ

Vatandaşlar ise aradan geçen 2 yıla rağmen Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin gözle görülür herhangi bir hizmetini görememekten şikayetçi. Vatandaşlar hizmet göremedikleri gibi belediyenin yapmış olduğu faaliyetlerden rahatsız. Başkan Seçer’in seçim öncesi verdiği sözlerin hiç birini tutmadığını dile getiren vatandaşlar belediyeye tepkili. 

Belediye hizmetlerinden şikayet eden vatandaşlar şunları söylüyor:

“CHP’nin kesinlikle sözünde durmadığını hepimiz biliyoruz. Su’da zam olmayacaktı. Yüzde yüzlerin üzerinde zam yapıldı. İtiraz etmemize rağmen yapılıyor. Seçim öncesi verdiği hiç bir vaadinde durduğunu görmedik. Öncen 50 lira gelen faturalarımız 100 liranın altına düşmüyor. Ben değişik bir hizmet görmüyorum. Hani görünen köy klavuz istemez. Eğerki değişim olsaydı görürdük. Çöpler daha çok. Asfaltlar daha kötü. Su’ya zam elimizi yakıyor. Pandemi için güya yardım masası kurmuşlar. Arıyoruz muhatap bulamıyoruz. Anca yepyeni kaldırımları söküp yeniden yapıyorlar. Hani nerede halka hizmet.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir