Kendi ekipmanlarını kendileri tamir ederek maliyeti azaltıyorlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren İlaçlama Bakım ve Onarım Atölyesi, ilaçlama ekipmanlarının maliyetlerini en aza indirerek, geri dönüşüm ve bakım çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

Atölyede görev yapan makine ustası Cafer Güzel, yılda binlerce ekipmanın bakımını yaparak, bozulan ekipmanları onarıyor. ULV, mist blower, termal fog, atomizer ve holder gibi çeşitli ekipmanların bakımını üstlenen Güzel, atölyede gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Ekipmanlarımızın ekonomik ömürlerini tamamlamaları durumunda bile atölyemizde yeniden değerlendiriyoruz. Küçük parçalar bile farklı makinelerde kullanılarak geri dönüşüm sağlanıyor. Bu sayede yeni ekipman alımı için harcanacak paranın belediyenin kasasında kalmasını sağlıyoruz.”

Güzel, atölyenin sadece işçilikten kurtarmayı hedeflediğini belirterek, dışarıdan bakım ve onarım hizmeti almanın maliyetli olduğunu vurguladı. Belediyenin, iç kaynaklarıyla bu hizmeti sunarak maliyetleri düşürdüğünü ifade eden Güzel, “Başarılı olduğumuzu düşünüyoruz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, atölyenin çalışmalarını takdirle karşıladığını belirterek, çevre koruma ve kontrol alanında sürdürülen bu tür girişimlerin belediyenin sürdürülebilirlik ve tasarruf politikalarına büyük katkı sağladığını dile getirdi.

Bu yenilikçi yaklaşım, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin çevre koruma ve kontrol alanında sadece etkinlik ve verimliliği artırmakla kalmayıp, aynı zamanda kaynakları verimli bir şekilde kullanarak maliyetleri düşürme stratejisini destekliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir