HDP’Lİ TANRIVERDİ’DEN HDP-CHP İTTİFAKINI AÇIĞA VEREN DAVET!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her fırsatta HDP ile aralarında bir ittifak olmadığını belirten CHP bir kez daha kendi kalesine gol attı. Yarın Mersin’de düzenlenecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de katılacağı Metro temel atma tören alanını inceleyen HDP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Tanrıverdi, tüm Mersinlileri açılış törenine davet etti.

Mersin  Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın projesi olan Metro projesine o dönem destek vermeyen HDP grubunun, CHP’li Vahap Seçer’in projesine destek vermesi ve tüm Mersinlileri açılış alanına davet etmesi akıllarda soru işareti oluşturdu. 

HDP’li Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Tanrıverdi’nin yarın yapılacak olan Metro temel atma törenine Mersinlileri davet etmesi sosyal medyada tartışma konusu oldu. Kimi takipçiler, Ali Tanrıverdi’nin Mersinli olmadığını ve her fırsatta kendisini Mersinli olarak tanıttığını ifade ederek, Mersin’e zarar verdiğini belirtti. Kimi takipçiler ise tepkisini şu şekilde dile getirdi; “Kendisi ne özünde bir Mersinlidir. Ne de gerçekten Mersin’e yakışır şekilde hareket eden birisidir. Mersin’de hiçbir faydası olmayan ve tamamen Mersin’e zarar veren isimlerin başında yer almaktadır. CHP’liler HDP ile ittifakımız yok derken, bugün yaptığı bu davet gerçeği gün yüzüne çıkarmıştır. İyi Parti de gerçek yüzünü ortaya çıkarmıştır. Bu ülkenin gelişmesine karşı çıkan kim varsa sandıkta gereken cevabı alacaktır.”

Öte yandan kendisinin projesi olan ve o dönemde destek bulamayan Burhanettin Kocamaz’ın, yarın düzenlenecek olan temel atma törenine katılıp katılmayacağı da merak konusu oldu. Burhanettin Kocamaz, MHP’den istifa ettikten sonra İyi Parti’ye katılmış ve son dönemde de Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in kendisi hakkında yaptığı açıklamalara yazılı açıklama yaparak tepki gsötermişti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir