FLAŞ İDDİA! HDP-CHP ORTAK ADAYI AKDENİZ’DE BEDRETTİN GÜNDEŞ, MEZİTLİ’DE OLCAY TOK; CHP TABANI TEPKİLİ!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı HDP’li Bedrettin Gündeş’in Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Vahap Seçer’in planlamasıyla Akdeniz’de HDP-CHP ortak adayı olacağı iddiaları kulislerde konuşuluyor. İddialar CHP tabanında tepkilere neden olurken Başkan Seçer, hafta sonu merkez Akdeniz ilçesindeki Çay Mahallesini HDP’li Gündeş’le birlikte gezdi. HDP’li Gündeş’in Başkan Seçer ile birlikte seçim edasında vatandaşları selamlaması dikkatlerden kaçmazken, başkan adaylığına hazırlanıldığı iddialarını da güçlendirmiş oldu. Başkan Seçer’in, Tarsuslu yol arkadaşı eski Tarsus Emniyet Müdürü şimdilerde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olan Olcay Tok’u da Mezitli Belediyesi için hazırladığı da iddialar arasında.

 HDP desteğiyle Mersin’de seçim kazanan CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in seçim borcunu ödediği isimlerin başında gelen HDP’li Bedrettin Gündeş’e ödenen diyet bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz dönem Fazıl Türk yönetimindeki HDP’li Akdeniz Belediyesinde Başkan Yardımcısı olan ve kayyum atamasıyla birlikte emekliliğini isteyen Gündeş, CHP’li Vahap Seçer’in oluruyla önce Strateji Geliştirme Daire Başkanlığına atanmıştı. Şimdilerde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı yapan Gündeş’in Başkan Seçer’in planlamasıyla Akdeniz’de HDP-CHP ortak adayı olarak seçime hazırlandığı iddia ediliyor.

HDP’Lİ GÜNDEŞ BAŞKAN SEÇER’LE ÇAY MAHALLESİNİ GEZDİ, HALKI SELAMLADI

Başkan Seçer, hafta sonu merkez Akdeniz ilçesindeki Çay Mahallesini HDP’li Gündeş’le birlikte gezdi. HDP’li Gündeş’in Başkan Seçer ile birlikte seçim edasında vatandaşları selamlaması iddiaların doğruluğu sinyallerini verdi.

CHP TABANI TEPKİLİ, PARTİ KAZAN GİBİ KAYNIYOR!

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından planlandığı düşünülen Akdeniz’in HDP kanadından bir adayla kazanılması dedikodularının CHP’nin ulusalcı tabanında büyük rahatsızlık yarattığı konuşuluyor. Başkan Seçer’in göreve geldiği günden bugüne CHP il ve ilçe örgütlerinde görevden almaları, sert ve dediğim dedik tutumu partilileri isyan ettirirken, şimdilerde belediye başkanlığı için belirlediği adayları parti tabanına kabul ettirmeye çalışması partiyi adeta kazan gibi kaynatıyor.   

GENEL SEKRETER OLCAY TOK’U DA MEZİTLİ BELEDİYESİNE HAZIRLIYOR

Öte yandan Başkan Seçer’in, Tarsuslu yol arkadaşı eski Tarsus Emniyet Müdürü şimdilerde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olan Olcay Tok’u da Mezitli Belediyesi için hazırladığı da iddialar arasında.

TERÖRDEN HAPİS YATTI

Daire başkanı Gündeş’in geçmişi de oldukça tartışmalı. 1980’li yıllarda terör örgütü THKO’ya üye olmaktan 4 yıl 6 ay hapis yatan Gündeş, 29 Mart 2009’da yapılan yerel seçimlerde Akdeniz ilçesinde DTP’li Belediye Başkanı Mehmet Fazıl Türk’ün başkan yardımcılığını yaptı. Kayyum atamasıyla birlikte emekliliğini isteyen Gündeş, terör bağlantısı şüphesiyle KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile kapatılan NAR-DER’in de başkanlığını yürüttü.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir