Erdemli Belediyesi İle Google Arasında İş birliği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdemli Belediyesi, E Ticaret dijital dönüşüm projesi kapsamında, Google ile iş birliği yapıyor.

Üreticilere alternatif pazar yerleri oluşturulmasının amaçlandığı proje, Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip. Proje kapsamında Erdemli Belediyesi, üretici ve esnaflara ücretsiz olarak e-ticaret eğitimi ve eğitim sonunda alınan sertifika ile E Ticaret sayfalarını veriyor.

Proje kapsamında Google partneri, girişimcilere reklam desteği sunacak. Projeye dünya devleri firmaların desteği olduğunu ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ” Erdemli E Ticaret Dijital Dönüşüm Projesinde, dünya devi olarak ifade edebileceğimiz aliexpress.com hepsiburada.com, n11.com, gittigidiyor.com gibi sayfalar, özel indirim, kampanya desteği, özel eğitim desteği gibi alanlarda destek veriyor. Biz göreve geldiğimizden bu yana ekonomik anlamda kalkınan, sosyal ve kültürel alanlarda sürekli gelişen, büyüyen bir Erdemli için çalıştık. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden, inovasyona (yeniliğe) ve değişime önem veren bir bakış açısıyla projelerimizi geliştirdik. Erdemli Belediyesi olarak; üreten, ürettiğini artı değere dönüştüren bir vizyonla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda değişen ve dijitalleşmenin giderek önem kazandığı bu yeni dünyaya dahil olmak, hem ilçemizin hem de tarımın geleceği açısından oldukça önemlidir. Hayata geçirdiğimiz “E-ticaret Projesi”de bu vizyonun bir parçasıdır. Bu projeyle; üreticilerimiz ürünlerini pazarlarken yalnız yerli pazarla kalmayacak, ürünler hem kendi ülkemizde hem de dünya sofralarında yerini alacak. Kısacası pazar ağımız büyüyecek, üreticimiz artık ürünlerini tarladan sofraya, tek tuşla gönderebilecek” dedi.

Erdemli Başkanı Mükerrem Tollu konuşmasına şöyle devam etti;

Projenin Amacı

E-Ticaret Projesi’yle, üreticilerimizin ürününe değer katmak, ürünün tarladan sofraya ilk elden götürülmesine aracılık etmek.

Neden Dijital Dönüşüm?

Dünya değişiyor, teknolojinin ilerlemesiyle tüketici eğilimleri de değişiyor, geleneksel pazarlama yöntemleriyle girdiğimiz ticaret artık evrimleşerek dijital dünyada yerini alamaya başladı. Bu anlamda yeni ticaret anlayışına dahil olarak üreticimizin ilçemizin kalkınması için dijital dönüşüm ağına biz de Erdemli olarak dahil olmalıyız.

Neden Ücretsiz?

Erdemli Belediyesi hizmet anlayışı gereği ekonomisi ne olursa olsun her kesimden vatandaşın yararlanmasını sağlayacak, adil bir yönetim anlayışıyla çalıştığından proje ücretsiz olarak hayata geçiyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir