ENGELLİYE DENİZ YOK! CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ENGELLİLERİ CEZALANDIRIYOR MU?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’de CHP’li Büyükşehir Belediyesi engellileri unuttu. Engelli vatandaşlar sahilde kumsala inecekleri, denize girebilecekleri platformlar olmayınca, bu sezonda denizi seyretmekle yetinmek zorunda kaldı. 

Yaklaşık 148 kilometre doğal kumsalı, muhteşem koyları ve plajlarıyla harika bir deniz turizmi sunan Mersin’de, yaz sezonu ile birlikte plajları yaza hazır hale getiren CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, engellileri unuttu. Vatandaşlar denizin keyfini çıkarırken, engelli vatandaşlar ise sahilde kumsala inecekleri, denize girebilecekleri platformlar olmayınca denizden mahrum kaldı. Plajlarda engelli platformlarının olmayışı ‘CHP’li Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşları cezalandırıyor’ yorumlarına yol açtı.

SAHİLLERDE ENGELLİ PLATFORMLARI YOK!

Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Tömük Mahallesi sahilinde engellilerin denize girmesi için gerekli düzenlemelerin yapılmaması, engelli vatandaşların tepkisine neden oldu. Engellilerin de her insan gibi plajı bağımsız kullanma, denize girme, soyunma kabinleri ve tuvaletlerden yararlanma hakkı olduğunu dile getiren engelli vatandaşlar tepkilerini şu şekilde dile getirdiler:

“Bu sorun ne yazık ki Mersin’de çözülemedi. Denize bağımsız bir şekilde girmemiz mümkün değil. Engelli platformları olmadığından dolayı sahile bile inemiyoruz. Birilerinin bizleri taşıması gerekiyor. Herkes denize girerken biz seyretmekle zorunda kalıyoruz. Biz engelliler için yüzmek tedavi olarak önerilen bir yöntem. Fakat denizi kullanamıyoruz. Denizi kullanmamızı kolaylaştıracak acil çözüm önerisi bekliyoruz.”

CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HİZMET DEĞİL, RANT PEŞİNDE

Öte yandan plajları yaza hazır hale getiren CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Deniz Kızı AŞ’nin işlettiği 2’si Silifke ilçesinde, 8’i Erdemli ilçesinde olmak üzere 10 plajda engellilerin denize girebilmesi için engelli rampası monte etmesi, fakat engellilerin kumsala bağımsız inebileceği platformları yapmaması da engelli vatandaşların tepkisine neden olmuştu. Belediyenin kazanç sağladığı Denizkızı AŞ plajlarına gösterdiği özeni, kentin diğer sahillerine göstermemiş olması da ‘CHP’li Büyükşehir Belediyesi hizmet değil, rant peşinde’ yorumlarına yol açtı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir