CHP’Yİ BOMBALAYAN TALAY’A DESTEK VEREN ZAFER PARTİSİ LİDERİ ÖZDAĞ MERSİN’E GELİYOR!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin ve Türkiye siyasetinin önemli isimlerinden İstemihan Talay’ın CHP’nin DEM Parti’ye Mersin’i peşkeş çektiği açıklamalarını destekleyen ve Talay’ın açıklamalarını sosyal medyadan paylaşan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Mersin’e gelerek aday tanıtım toplantısı düzenleyeceğini duyurdu.

Mersin için terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı DEM Parti ile ittifak kuran CHP, Akdeniz ve Toroslar’ı DEM Parti’ye peşkeş çekmişti. Eski Kültür Bakanı ve dört dönem CHP Mersin Milletvekili seçilen İstemihan Talay, partisinin Mersin’i DEM Parti’ye peşkeş çektiğini söylemiş, Talay’ın açıklaması sadece Mersin’de değil, ülke gündeminde de büyük yankı uyandırmıştı.

Talay, iki parti arasındaki ilişkiyi sert sözlerle eleştirmiş, Akdeniz ve Toroslar ilçelerinin CHP eliyle DEM Parti’ye bırakılmasına veryansın etmişti. Talay’ın, “CHP’nin bugünkü yöneticilerinin koltuk uğruna bu iki ilçemizi DEM’e peşkeş çekme kararı almaları ve Mersin’i emperyalist hayallere teslim etmeleridir” ifadeleri ülke gündeminde kendisine yer buldu.

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN MERSİN PROGRAMI

Talay’ın açıklamasının ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan flaş çıkış geldi. Mersin’de aday tanıtım programı düzenleyen Zafer Partisi’nin programı için Mersin’de 2 günlük bir program yapan Özdağ, sosyal medya hesabından Talay’ın DEM-CHP ilişkisi yazısından alıntılar yaparak, Mersinlilere çağrıda bulundu.

Ümit Özdağ’ın, “Sevgili Mersinliler, Zafer Partisi yarın Mersin’de benim de katılacağım aday tanıtım toplantısını gerçekleştirecek. Ve ben sizi bu toplantıya davet ederken bir Mersinli vatansever siyasetçinin kısa ama olağanüstü önemli açıklaması ile seslenmek istedim. Sayın İstemihan Talay’a emperyalist jeopolitik hedefleri ifşa eden değerli açıklaması için teşekkür ediyor ve bütün Mersinli vatanseverleri Zafer Partisi’ne davet ediyorum” demesi dikkat çekti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir