CHP’li Seçer işçiye bunu da yaptı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’de göreve geldiği günden bu yana işçiye uyguladığı mobbing ve işten çıkarmaları ile gündemde olan CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve yönetimi şimdi de işçilere toplu iş sözleşmesinde kazandıkları ücret, çalışma saatleri ve sosyal hakları kaybettikleri yeni sözleşmeyi imzalama zorunluluğu getirmesi şok yarattı.

Sendikayla yapılan toplu iş sözleşmeyi bertaraf edecek yeni sözleşme hazırlayan CHP’li Büyükşehir Belediyesi, hazırladıkları bu sözleşmeyi çalışanlara imzalatmaya başladı. İmzalamayı reddedenlerin ise ifadelerinin alınarak, disipline sevk edildikleri iddiası büyük tepki çekti.

Göreve geldiği günden bugüne kadar önceki dönemde işe alınan işçileri, performans düşüklüğü adı altında haksız ve hukuksuz bir şekilde işlerinden eden CHP’li Vahap Seçer yönetimi, işten çıkarmanın yasaklandığı pandemi döneminde mobbingin dozunu arttırarak işçileri istifaya zorlamıştı.

‘KAZANDIKLARI ÜCRET, ÇALIŞMA SAATLERİ VE SOSYAL HAKLARI KAYBEDECEKLER’

Büyükşehir Belediyesi yeni bir skandala imza atarak, Büyükşehir’e bağlı Kültür A.Ş. yönetimi, işçilere toplu iş sözleşmesinde kazandıkları ücret, çalışma saatleri ve sosyal hakları kaybettikleri yeni sözleşmeyi imzalama zorunluluğu getirdiği ortaya çıktı.

Belediye İş Sendikasıyla yapılan toplu sözleşmenin haricinde işçilerle bireysel olarak imzalanan yeni sözleşmeyle işçiler birçok hakkını kaybediyor.

‘İMZALAMAYAN İŞÇİ DİSİPLİNE’

Sözleşmeyi imzalamak istemeyen işçilerin ise Kültür A.Ş merkezine çağrıldığını ve haklarında disiplin soruşturması başlatıldığı iddia edi ldi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir