CHP’Lİ MBB BAŞKANI SEÇER’DEN BAŞKAN GÜLTAK’A DEMOKRASİ KATLİAMI!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HER FIRSATTA DEMOKRASİDEN BAHSEDEN CHP’Lİ BAŞKAN SEÇER, BAŞKAN GÜLTAK ÜZERİNDEN ÖNCE ALGI YARATTI, SONRA KONUŞMASINA İZİN VERMEYEREK, MİKROFONUN SESİNİ KAPATTIRDI!

Her fırsatta demokrasiden bahseden CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, siyasi nezaketsizliğini bir kez daha ortaya koydu. Büyükşehir Belediye Meclisinde belediyelere işçi alım ve çıkarımlarıyla ilgili Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak üzerinden algı yaratmaya çalışan Başkan Seçer, söz hakkını kullanmak isteyen Başkan Gültak’ın mikrofonunun sesini kapattırarak adeta demokrasi katliamı yaptı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi Eylül Ayı Toplantısı Birinci Bileşimi Kongre ve Sergi Sarayında MBB Başkanı Vahap Seçer Başkanlığında yapıldı. Meclise CHP’li Başkan Seçer’in, AK Partili Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a uyguladığı sansür damga vurdu.  

Mecliste konuşan Başkan Seçer işçi alım ve çıkarımlarıyla ilgili Başkan Gültak’ı hedef göstererek “Bakın; ben istediğimi çalıştırırım demiyorum. İster kızımı, ister oğlumu, ister senin yeğenini çalıştırırım demiyorum. Bir siyasi iktidarın emir eri gibi çalışan bürokratların önünde saygı bile duymam” diyerek meclisteki huzur ortamını gerecek şekilde açıklamalarda bulundu.

SEÇER: “ÖZEL KALEM MÜDÜRÜMÜN YERİNDE GÖZÜN MÜ VAR?”

Başkan Seçer’in açıklamaları üzerine söz hakkını kullanmak isteyen Başkan Gültak, öncelikle sükûnet içerisinde sorumlu bulunduğu ilçe sınırlarında bulunun muhtarların taleplerini dile getirdi. Başkan Seçer ise, Gültak’ı Özel Kalem Müdürünün yerine göz dikmekle itham etti. Bu sefer Akdeniz ilçesinde yaşayan vatandaşların taleplerini dile getirmek isterken de Başkan Seçer tarafından “konuyu toparlayın” yanıtını alarak ikinci sansüre maruz kaldı.

SEÇER’DEN DEMOKRASİ KATLİAMI

Başkan Gültak işçi alım ve çıkarımlarıyla alakalı Başkan Seçer’in açıklamalarına yanıt vermek isterken üçüncü kez sansüre uğradı. Başkan Seçer, Gültak’ın mikrofonun sesini kapattırarak siyasi nezaketsizliğini bir kez daha gözler önüne sererek adeta demokrasi katliamı yaptı.

GÜLTAK “HİÇ BİR YAKINIMI İŞE ALMADIM, BUNLARI YAPAN SİZLERSİNİZ”

Başkan Gültak mikrofonsuz bir şekilde Başkan Seçer’in açıklamalarına şu şekilde yanıt verdi:

“Benim aileme laf edildi. Kızım, oğlum meselesine açıklık getireceğim. Çünkü algı oluşturuyor Büyükşehir Belediye Başkanı. Şak diye haber yapanlar onlar. Ben belediyemde ne kızımı,  ne oğlumu, ne de bir yakınımı sözleşmeli olarak işe almadım. Bunları yapan sizsiniz. Hiç kimseyi çalıştırmadım ben. Oradaki cümlelerimin içerisinde sizin CHP’li Meclis Üyenizin bir sözü. Onun yeğeni orada çalışıyor biliyor musunuz? O aldırmış yeğenini, ben değil. Soruyu onlar soruyor. Bende dedim ki sözleşmeli personel şu kanun maddelerine göre alınır. Senin yeğenini de alabilirim, senin tanıdığını da alabilirim, ben kızımı da alabilirim derken ben sadece örnek verdim. Benim kızım avukat, bürosu var. Oğlum ise TRT’de memur. Benim hiçbir yakınım yok. Algı oluşturmayın. Az önce bana bu konuda laf attığınız için bu konuyu açtım. Burayı siz böyle yönetemezsiniz.”


 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir