CHP’li kadınlar SMA hastası Yağmur için kolları sıvadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kadın Kolları Mersin İl Başkanı Gülşah Yıldırım Genç, “Kadın Üreticiler Yeni Yıl Etkinliği” kapsamında bir stand açarak kadın kolları tarafından hazırlananı ürünleri satıp, gelirini Tip 1 SMA hastası Yağmur Deniz Tok’un tedavisi için kullanılmak üzere bağışladıklarını söyledi. 

CHP Kadın Kolları Mersin İl Başkanı Gülşah Yıldırım Genç, yazılı bir açıklama yaparak kadın kolları örgütlerinin kentteki genel çalışmaları hakkında bilgi verdi. CHP’li kadınların pek çok sosyal sorumluluk projesine katkı sunduğunu dile getiren Başkan Genç, “Dur durak bilmeyen CHP li kadınlar, Mersin’i baştan sona gezip her derde deva olmaya çalışıyorlar.” dedi. 

Geçtiğimiz hafta Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Özgecan Aslan Parkı’nda gerçekleştirilen “Kadın Üreticiler Yeni Yıl Etkinliği” kapsamında bir stand açarak kadın kolları tarafından hazırlananı ürünleri satıp, gelirini Tip 1 SMA hastası Yağmur Deniz Tok’un tedavisi için kullanılmak üzere bağışladıklarını söyledi. 

Genç konuşmasına, “CHP Kadın Kolları Genel Başkanımız, Parti Meclisi (PM) Üyemiz Sayın Aylin Nazlıaka öncülüğünde Genel Merkezimizin başlatmış olduğu “YAŞAM HAK” projesi kapsamında 81 il Kadın Örgütümüzle beraber amacımız, sadece şiddet gören kadınların yaşam hakkını savunmak değil; aynı zamanda bu yaşama yön vermek, değiştirmektir. İşte bu değişim, birlikte kuracağımız eşit ve aydınlık yarınların habercisi olacaktır. Genel Merkezimizde 7/24 çalışacak olan bir çağrı merkezi kurduk. Bu merkez kanalıyla, korkutulmaya, sindirilmeye, dört duvar içinde şiddetin her türlüsüne maruz bırakılmaya çalışılan kadınları, onların sesi ile kucaklayacağız. Hem 444 82 85 numaralı hem de yasamhak.com web sayfamızdan bize elektronik posta ile ulaşmalarını sağlayacağız. Dayanışarak, mücadele ederek, örgütlü ve sağlam temeller atacağız.” diye devam etti.

CHP Kadın Kolları Mersin İl Başkanlığı, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarında da ilçe ilçe gezerek sokakta yaşayan canların bu soğuklarda kimsesiz aç, susuz yaşamalarına sessiz kalmayıp kolları sıvadılar.
Her hafta farklı bir ilçede olduklarını belirten CHP Kadın Kolları Mersin İl Başkanı Gülşah Yıldırım Genç, ” sokakta yaşayan her canlının beslenme ihtiyaçlarını giderebilmek adına Sokak Hayvanlarını Koruma Komisyonumuzla birlikte ilçe ilçe gezerek sokaklarda yaşayan canlılarımızın beslenme ihtiyaçlarını gideriyoruz. Bu soğuk havalarda sokaklarda kimselerin olmadığı zamanlarda biz yanlarında oluyoruz. Bu da bizi gayet mutlu ediyor. Her canlının yaşam haklarının olduğu gerçeği sokağa çıkma kısıtlamalarında da yaşadıklarını unutmayarak böyle bir çalışma gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Toroslar ilçesinden başlayarak Erdemli ve Silifke ilçelerinde devam eden çalışmaya diğer ilçelerle sürdüreceklerini belirten Genç, “Elimizden geldiğince genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle tüm Mersin’imizde 7den 70e tüm canlılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Tüm çalışmalarımızda bizlere güvenen, destek veren İl Başkanımız Adil Aktay’a, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Başkanımız Vahap Seçer’e teşekkür ediyoruz” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir