Büyükşehirde skandallar bitmiyor! Beğeni yapan işçilere mobbing uygulanıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Büyükşehir Belediyesinde skandalların ardı arkası kesilmiyor! Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in, yılbaşı hediyesi olarak meclis üyeleri ve STK temsilcilerine yolladığı şaraplı hediye paketlerini eleştiren paylaşımları beğenen ya da yorum yapan belediye çalışanlarını işten atmakla tehdit ettiği ileri sürüldü.

Sabah Gazetesinden Melih Torunlar’ın haberine göre, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışanlara sosyal medya mobbingi uygulandığı iddia edildiliyor. 

Haberde şu ifadelere yer verildi:

“Belediye Başkanı Vahap Seçer’in talimatıyla kurulan özel bir ekip, belediye çalışanlarının sosyal medya hesaplarını an be an takip ederek AK Parti ve MHP İl Başkanları’nın paylaşımlarını beğenen ya da yorum yapan olup olmadığını kontrol ediyor. Cumhur İttifakı’nın paylaşımlarını beğenen veya yayan belediye çalışanlarının görevlerine sorgusuz sualsiz son verileceği ileri sürüldü.

İŞTEN ÇIKARMA TEHDİDİ
Yılbaşı hediyesi olarak belediye meclis üyeleri ve çok sayıda STK temsilcilerine şarap yollayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, bu davranışı yüzünden MHP İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik ve Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Ünel tarafından eleştirilmişti.

BEĞENEN İŞÇİLER FİŞLENİYOR
Bu eleştirileri beğenenler arasında belediye bünyesinde çalışan milliyetçi/muhafazakar işçilere Başkan Seçer yönetiminden uyarı geldi. Ayrıca tepkilerini sosyal medya üzerinden gösteren il başkanlarının paylaşımlarını beğenen veya yayan belediye çalışanlarının işten çıkarılma tehdidi aldığı ve Başkan Seçer yönetimi tarafından fişlendiği de öne sürüldü.

PAKETLER İADE EDİLECEK
Bu arada CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in şarap ve çerez gönderdiği meclis üyeleri arasında AK Parti ve MHP’li üyeler de var. Cumhur İttifakına bağlı meclis üyeleri kendilerine gönderilen paketleri il başkanlıklarına bırakıyor. Önümüzdeki günlerde paketlerin iade edileceği öğrenildi.”

KAYNAK: SABAH GAZETESİ

https://www.sabah.com.tr/guney/2021/01/04/begeni-yapan-iscilere-mobbing-uygulaniyor


E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir