Başkan Seçer’den yaylacılara uyarı: Suyu dikkatli kullanın

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sıcaklardan bunalan ve bayramı fırsat bilen Mersinliler, yaylalara akın ederken, suların kesik olması sürprizi ile karşılaştılar. Bu durumu suyun temel ihtiyaçlar dışında kullanılmasına bağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise suların kesik olmasına rağmen, “Suyu dikkatli kullanın” uyarısında bulundu.

Yazın nüfusun yoğun olduğu yerlerin başında yaylalar geliyor. Sıcakların bastırmasının yanında, bayramın da aşırı sıcaklara denk gelmesiyle Mersinliler yaylara akın ettiler. Birçok vatandaş kurbanlarını da yaylada kesti. Ancak birçok yaylada uzun zamandır suların kesik olmasından dolayı vatandaş isyan noktasına geldi. İhtiyaçlarını gideremeyen ve kurban kesildiği de göz önünde bulundurulduğunda suların kesik olması, vatandaşı adeta çileden çıkarmış durumda. Yaylaya rahat etmeye, dinlenmeye giden vatandaşlar büyük eziyet çekmekte. Yaylalarda ikamet eden vatandaşlar su sorunu ile ilgili uzun zamandır çözüm beklerken, şikayette bulundukları MESKİ’den de cevap alamıyorlar.

VATANDAŞ KİMSEYE ULAŞAMIYOR

Şikayetlerini ve isyanların sosyal medyadan dile getiren çok sayıda Mersinli, MESKİ ve Büyükşehir’in telefonlarına ulaşamadıklarını da dile getiriyorlar.

BAŞKAN SEÇER, “SUYU DİKKATLİ KULLANIN”

Öte yandan konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise, sıkıntı olduğunu kabul ederken, vatandaşa yönelik, “Suyu dikkatli kullanın” uyarısı yapmakla yetindi. Başkan Seçer, “Mevsim itibariyle bölgemiz sıcak, rutubet yüksek. Vatandaşlarımız genelde sahillerde plajlar da büyük bir kısmı da yaylalarda. O bölgelerde tabii ki farklı sorunlar ortaya çıkıyor. Bir tanesi su sorunu. Bunu mutlaka vatandaşlarımın da dinlemesini ve yardımcı olmalarını kendilerinden istiyorum Yaylalık bölgelerimizde çok sayıda su kullanımında sorun olduğuna dair şikayet alıyoruz.  Vatandaşlarımız bazı mahallelerde susuzluk çekiyorlar. Bunun temel sebebi o bölgelerde vatandaşlarımızın suyu temel amacından farklı amaçla kullanmasından kaynaklanıyor. Temiz içme suyunun kullanım amacının dışında bazı faaliyetlerde kullanılması nedeniyle önemli sıkıntılar yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir