Babalarının istismarına uğrayan 3 kız kardeş için adalet ve can güvenliği çağrısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

S.D isimli şahıs 3 kızını senelerce istismar etti. Cinsel istismara uğrayan ancak korkudan seslerini çıkaramayan kız kardeşler seneler sonra konuyu yargıya taşıdı. Baba S.D’nin akrabaları, kız kardeşlere ve annelerine davadan vazgeçmeleri için baskı yapmaya başladı. Ailenin 2 erkek çocuğu darp edildi. Ancak kız kardeşler ve anneleri davadan vazgeçmedi. O davanın ilk duruşması 14 Temmuz’da yapılacak. Mersin Kadın Platformu, mağdurların yanında olacağını duyurdu, destek çağrısı yaptı.

Mersin Kadın Platformu, Mersin’de uzun yıllar boyunca babalarının istismarına maruz kalan 3 kız kardeşin davasının takipçisi olacağını duyurdu. Platform üyeleri, 14 Temmuz’da Mersin Adliyesi’nde görülecek olan ilk duruşmaya ilişkin tüm kadınları, mağdur kardeşlerle dayanışmaya çağırdı.

Konuyla ilgili Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın açıklamasında konuşan platform üyesi Canan Yüce, geçtiğimiz şubat ayında Mersin’de S.D isimli şahsın, 3 kızını çocukluklarından beri istismar ettiği iddialarının basına yansıdığını ve dava sürecinin başladığını ifade etti.

İstismara maruz kalan kardeşlerin yıllarca korkutularak susturulduğunu belirten Yüce, davanın takipçisi olacaklarını dile getirdi. Yüce, “Bu davanın ilk duruşması 14 Temmuz Salı günü saat 14.00 de Mersin Adliyesi 3. Ağır ceza mahkemesinde görülecektir. Mersin’deki tüm kadınları, 14 Temmuz’da Mersin Adliyesine, kız kardeşlerimizle dayanışmaya çağırıyoruz” dedi.

‘Babanın akrabaları da tehdit ediyor’

Basın açıklamasına katılan ancak görüntü vermekten kaçınan mağdur kız kardeşlerin annesi S.A, ise gazetecilere yaptığı açıklamalarda bugüne kadar korku içinde yaşadıklarını ve istismarcı şahıs tarafından susturulduklarını söyledi. S.A, davadan vazgeçmeleri için S.D isimli şahsın yanı sıra akrabaları tarafından tehdit edildiklerini, 2 erkek çocuğunun darp edildiğini anlattı.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir