AYKOME belediyeleri ve kamu kurumlarını mağdur ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’de çeşitli kurumlarca yapılan elektrik, doğalgaz, telefon hatları gibi telekomünikasyon projeleri ve benzeri alt yapı çalışmaları için kazı izni veren ve kazı bedellerini ilgili kurumlardan tahsil edip, ilçe belediyelerine ödemesi gereken AYKOME, bu bedeli ilçe belediyelerine ödemiyor. Kazı bedelleri ödenmeyince ilçe belediyeleri kendi bölgelerindeki çalışmalara izin vermiyor ve hem altyapı çalışması yapacak kurumlar hem de vatandaş mağdur oluyor.

İlçe belediyeleri, uzun zamandır Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Alt Yapı Koordinasyon Merkezi’nden (AYKOME) kazı bedellerini tahsil edemiyor. Kazı çalışması yapacak kamu kurum ve kuruluşlarından kazı tahrip ücretlerini alıp, ilçe belediyelerine aktarması gereken AYKOME, bu bedeli belediyelere ödemiyor. Kazı tahrip bedellerini Büyükşehir Belediyesi Alt Yapı Koordinasyon Merkezi’nden tahsil edemeyen belediyeler ise, kamu kurumlarına kazı izni vermeyince, hem kurumlar hem de vatandaş Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri arasında mekik dokuyor.

Bir yandan proje ve yatırımlar aksarken, bir yandan da vatandaşa hizmet götürme noktasında mağdur olan kamu kurumları ise Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyelerine ödemekle yükümlü olduğu bedelleri bir an önce ödeyerek bu kazı krizinin sona erdirilmesini istiyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir