Antmen: Üfürükçüyle mi proje yapsın?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Cumhur İttifakı’nın oy çokluğuyla Başkan Vahap Seçer’e üniversitelerle işbirliği yetkisi verilmemesini “Mersin tarihine cehalet ittifakı olarak geçecek bir karar” şeklinde değerlendirdi. 

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kentteki üniversiteler ile işbirliğinin arttırılması ve birlikte yapılacak çalışmalar ile kentin gelişimine yönelik hizmet ve ihtiyaçların karşılıklı ele alınması ve gerçekleştirilmesi için işbirliği protokolü imzalamak üzere imza yetkisi isteyen Başkan Seçer’in talebinin komisyonlarda reddedilmesi üzerine mecliste gergin anlar yaşandı. Belediye Başkanı Vahap Seçer karara tepki göstererek “Kentimizde iki devlet iki de vakıf üniversitesi varken ben meclisten proje geliştirme yetkisi alamayacağım. Bu kadar mı meclis başkan arasında güven problemi var. Bu bir mesai kaybı. Ben projeyi yapamayacak mıyım? Üniversite bunlar, bizim üniversitelerimiz” dedi.

“CEHALET İTTİFAKI”

Karara bir tepki de CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen’den geldi. Antmen Cumhur ittifakı belediye meclisi üyelerinin akıllarınca Mersin’i cezalandırmak istediklerini belirterek “İktidar ve ortağının belediye meclisindeki temsilcileri Sayın Vahap Seçer’in üniversitelerle proje yapmasına hayır dedi. Mersin tarihine cehalet ittifakı olarak geçecek bir karar. İnanılır gibi değil” ifadelerini kullandı.

“HAYIR DEMELERİ ŞAŞIRTICI DEĞİL”

Antmen, açıklamasında Türkiye’nin OECD’de, Uluslararası Eğitim Raporlarında sıralamalarda hep son sırada olduğunu hatırlatarak “İktidar ve ortağı üniversitelerle yapılacak projeye hayır diyor. İçinde bulunduğumuz çağ bilgi çağı ama bunların zihniyeti orta çağda kalmış. AKP gelmeden önce Türkiye her zaman üniversiteleriyle dünyada örnek oluyordu. İlk 500 üniversiteye Türkiye’den de üniversiteler giriyordu. AKP ile birlikte eğitim bitti, üniversiteler eşe dosta torpil yapma yerine döndü. Saygın akademisyenler ihraç edildi. Mersin’de belediyenin üniversite ile proje yapmasına hayır demeleri hiç şaşırtıcı değil” dedi.

“ÜFÜRÜKÇÜYLE Mİ PROJE YAPSIN?”

Alpay Antmen, belediye meclisindeki bu kararı Mersinlilere mutlaka anlatacaklarını belirterek “Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı kiminle proje yapacak? Mersin’i ileriye taşımak, daha çağdaş hale getirmek ve Mersinliye hak ettiği hizmeti yapmak için elbette bilimi kullanacak. Kimle proje yapsaydı? Üfürükçülerle mi, gericilerle mi yoksa sahte din tacirleriyle mi? Herhalde Sayın Seçer, falcı ya da üfürükçünün tekiyle proje yapmak isteseydi bunlar evet derlerdi. Ancak yağma yok. Belediye Başkanımız her türlü engele rağmen hizmet etmeye alnının akıyla devam ediyor. Modern, bilimsel, çağdaş proje ve işbirliklerini de mutlaka yapacak ve Mersin’i hak ettiği yere taşıyacaktır” ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir