YENİŞEHİR’DE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı sebebiyle bir dizi etkinlik programı hazırladı. Programı konserler, yarışmalar ve sergiler gibi renkli etkinliklerle kutluyor. Başkan Özyiğit, cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yılını hep birlikte kutlamak üzere Mersinlileri düzenleyecekleri etkinliklere katılmaya davet etti.

Yenişehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılını sergiler, konserler, yarışmalar ve renkli etkinliklerle kutluyor. Kutlamalar çerçevesinde ilk olarak Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde sanatçı Mustafa Yüksel’in Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını ve liderliğini konu alan eserlerinden oluşan ‘1 önder 1 hayat’ sergisi açıldı ardından Mehtap Meral konseri düzenlendi. Yenişehir Belediyesinin etkinlikleri bir hafta boyunca sürecek. Kutlamalar çerçevesinde özgün tarzlarıyla ön plana çıkan ‘BARABAR’, 27 Ekim Cuma günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezinde konser verecek. Yine cuma günü saat 13.00’te Yenişehir Belediyesi Akademi’de ‘Yenişehirli ve Hataylı kadınlar 100. yıla elele seramik sergisi’ kapılarını açacak.
28 Ekim Cumartesi günü ise Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi gün boyunca birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin en prestijli çocuk resim yarışmaları arasında gösterilen 21. Geleneksel Ahmet Yeşil Çocuk Resim Yarışması bu yıl da Yenişehir Belediyesi tarafından cumhuriyetin yüzüncü yılı temasıyla yapılacak. Saat 11.00’de başlayacak yarışmada minik ressamlar cumhuriyeti çizecek. Yenişehir Kişisel Gelişim Merkezinde sanat eğitimi alan kursiyerler, kutlamalar çerçevesinde saat 12.00’de yeteneklerini sergileyecek. Saat 12.30’da da Mersin Oda Korosu ‘Cumhuriyet 100. Yıl Konseri’ verecek. Saat 14.00’te ise Yenişehir Şehir Tiyatrosu, yeni oyunu ‘Kediler Ülkesi’ni çocuklar için sahneleyecek.Yenişehir Belediyesi 29 Ekim Pazar günü saat 15.00’te Menteş Mahallesi’nde bulunan Yenişehir Belediyesi Kültür Kompleksinde Atatürk’ün kütüphanecisi Nuri Ulusu’nun adını vereceği kütüphanenin açılışını yapacak. Saat 19.00’da ise Yenişehir Belediyesi, ulusal bayramlarda geleneksel hale getirdiği araçlı kortej geçişiyle bayramın coşkusu kente yayacak. Saat 19.00’da Yenişehir Belediyesi ana hizmet binası önünden başlayacak kortej Forum AVM güneyinde bulunan Yenişehir Etkinlik Alanında sona erecek. Başkan Özyiğit, cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yılını hep birlikte kutlamak üzere Mersinlileri düzenleyecekleri etkinliklere katılmaya davet etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir