Ülkü Ocakları “Sıfır Atık Projesi” ile dereceye girdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilen “Girişimcilik Atölyesi Projesi” Kapsamında Mersin Ülkü Ocakları Çevre, Bilim ve Teknoloji biriminin hazırlamış olduğu “Ülkü Ocaklarında Sıfır Atık, Geleceğe Değer Kattık” projesi sıralamada dereceye girerek sunuma hak kazandı. İlerleyen günlerde yapılacak olan sunumda birincilik için mücadele edecek.

Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Murat Sezer açıklamasında “Çevrecilik Milliyetçilik anlayışıyla bu projenin amacı, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir. Mersin Ülkü Ocakları olarak tüm ilçelerimizle birlikte hareket ediyor ve toprağımızı, suyumuzu, havamızı her türlü kirlilikten korumak için mücadele veriyoruz” diye konuştu.

Başkan Sezer, bu kapsamda sıfır atık projesine katkı sağlamak amacıyla Ülkü Ocakları il ve ilçe binalarında sıfır atık yönetim sistemi oluşturularak ‘Sıfır Atık Belgesi’ alınacağını ifade etti. (Haber Merkezi)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir