SONAR’DAN BOMBA ANKET! VAHAP SEÇER LİSTEDE YOK!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SONAR Araştırma, yerel yönetim performans anketi açıklandı. En başarılı belediye başkanları arasında ilk 10’a giremeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Vahap Seçer, CHP’li başkanlar arasında da ilk beşe giremedi…. İşte çarpıcı sonuçlar…

SONAR Araştırma şirketi yeni yıla girmeden büyükşehirlerde gerçekleştirdiği yerel yönetim performans araştırmasını yayınlandı. 1 Kasım-27 Aralık tarihinde yapılan ankette vatandaşlara “Yaşadığınız şehirdeki belediye başkanı başarılı mı?” sorusu soruldu. 20 büyükşehrin 7 tanesinde yüz yüze 13’ünde ise telefonla yapılan ankette ilk 10 belirlendi. Anket sonuçlarına göre yüzde 56.4 oy ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu en başarılı başkan seçildi. SONAR Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı sosyal medyadan yayınladığı anket için Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in rahatsızlığı nedeniyle araştırmaya dahil edilmediğini söyledi.

En başarılı 10 büyükşehir belediye başkanı

SONAR’ın anket sonuçlarına göre listenin zirvesinde yüzde 56.4 oy ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu var. Listenin ikinci sırasında AK Parti’li Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen var. Sekmen’in oy oranı ise 56.1. İzmir’in CHP’li Belediye Başkanı Tunç Soyer ise yüzde 55.6 ile üçüncü sırada. Dördüncü sırada da Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın var. Akın’ın oy oranı ise yüzde 54.7. Beşinci sırada ise Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen var. Eskişehirlilerin yüzde 53.8’i Erşen’in icraatlarından memnun olduklarını söyledi.

Seçer listede yok

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise en başarılı büyükşehir belediye başkanları listesine giremedi. Seçer ayrıca en başarılı CHP’li belediye başkanları listesinde de kendine yer bulamadı. 

Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı anketlerde yüzde 65 oranında kendisini başarılı gösteren Başkan Seçer’in, geçtiğimiz günlerde Areda Survey Araştırma şirketi tarafından düzenlenen ankette Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet ve performansından duyulan memnuniyetin düştüğü açıklanmıştı. Söz konusu ankette Mersin’de önceki yönetimi daha başarılı bulan katılımcıların oranı yüzde 44 olduğu, yeni yönetimi başarılı bulanların oranının ise yüzde 30.7 olduğu açıklanmıştı. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir