Sezer: “Kurban Bayramı, müstesna bir gündür”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Murat Sezer, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Sezer, yayınladığı mesajında, “Bayramlar, kardeşliğin gereği olan dayanışmanın sağlandığı müstesna bir gündür” ifadelerine yer verdi.

Yardımlaşma ve dayanışmaya dikkat çeken Sezer, “Bayramlar, nefretin, kinin, kızgınlık ve kırgınlığın azaltıldığı; barışın, huzurun, birliğin ve dirliğin kalp ile tasdik dil ile ikrar edilme imkanının yaratıldığı manevi değerlerdir. Tefrikanın birliğe, sılanın beraberliğe, düşmanlığın kardeşliğe dönüştüğü; ruhsuz bedene ruh, taşlaşmış yüreklere vicdan ve merhametin yer ettiği bir fırsattır. Kurban Bayramı Allah’ın lütfunun yine Allah’ın hoşnutluğu için ikram edildiği, paylaşmanın tadına varma fırsatının sunulduğu, kardeşliğin gereği olan dayanışmanın sağlandığı müstesna bir gündür. Toplumumuzda özel ve anlamlı bir yere sahip, sevgi ve şefkatin derin hissiyatının yaşandığı bayramlar vefa duygusunun anlam kazandığı, huzur ve sevincin yaşandığı emsalsiz günlerden biridir” dedi.

Bayramların insanları birbirine yakınlaştıran, bağların güçlenmesini sağlayan mübarek günlerden biri olduğunun altını çizen Sezer, yayımladığı mesajının devamında ise şu ifadelere yer verdi: “Bu duygu ve düşüncelerle, kardeşliğin ve barışın yaşandığı ve yaşatıldığı mübarek Kurban Bayramı’nın milletimize huzur ve barış getirmesini niyaz ediyor, başta Mersinli hemşehrilerim olmak üzere Türk-İslam Alemi’nin Kurban Bayramı’nı kutluyorum.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir