Ortadoğu Hastanesi’nden konkordato tepkisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu, Hastanenin Konkordato sürecine ilişkin açıklama yaptı.

Yönetim Kurulu, “Mal varlığı terki yapılarak, Konkordato sürecinde olan hastanemiz, mevcut kayıtlı borç miktarının 1/3 cünü ödeyerek, tüm rehinli alacaklarının borcunu üstlenen firma ile hastaneye ortak olma konusunda anlaşmıştır. Yeni bir yapılanma ile alacaklarından feragat etmesine rağmen böyle bir finansal gücün hastanemize katacağı katma değerle, diğer alacaklarının ödenmesi konusunda mütabakata varmıştık. Bu yeni ortaklıkla ödeme sisteminin daha güçlü yapılacağı planlanırken, Mersin 1. Asliye Ticaret Mahkemesine, tenzilatsız vade konkordatosuna geçiş için proje sunulmuş, projemiz güçlü ortaklık yapısı, alacak feragat tahhütnamesine rağmen mahkeme tarafından kötü niyetli olarak değerlendirilmiştir”

“386 PERSONEL İŞSİZ KALDI”

Yönetim Kurulu, “Ramazan bayramının arefe günü bu talebimiz reddedilmiştir. Bu bir hukuk skandalıdır. Konkordato projeleri özünde alacaklı ile borçlunun anlaşması için imkan tanıyan projelerdir. Hiç bir bilirkişiye geçici süreler verilip, detaylı incelemeye sokulmadan verilen bu karar hastanemizde çalışan 386 personelin Ramazan bayramına girerken işsiz kalmasına sebep olmuştur. Hastanemiz bünyesinde yatan 40 yoğun bakım hastası, 35 ameliyat olan hastamız da bu karardan dolayı mağduriyet yaşayacaktır”

“BU KARARI KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ”

Hastane Yönetim Kurulu, “Bu hukuk skandalıyla Pazartesi itibariyle Hasta alımını ve planlanmış bütün ameliyatları iptal etmek zorundayız. Kurumların yaşaması için planlanmış bir kanun, kurumların bayram arefesinde kapatılmasına sebep olmuştur. Hemşireler gününde, hastanemizde çalışan 187 hemşire sağlık çalışanı arefe gününde işsiz kalmıştır. Alacaklıların alacaklarına ulaşması da daha zorlu süreçlere bırakılmıştır. Bu kararı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir