O görüntülere suç duyurusu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Mersin İl Başkanlığınca, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Mersin’den satın aldırıp, vatandaşa ücretsiz dağıttığı limonlarla ilgili Erdemli ilçesinde çekildiği ileri sürülen ve AK Parti’ye yönelik antipropaganda aracı olarak kullanılan görüntülere ilişkin suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Mersinli limon üreticilerinin kendisine ulaştığını ve limonlarının ellerinde kaldığını belirtmişti. İmamoğlu, Mersinli üreticileri mağdur etmemek adına 100 ton limon sipariş ettiklerini ve bu limonları İstanbul’daki ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak dağıtacaklarını duyurdu.

Sosyal medyada, limon konusu ile ilgili dikkat çeken bir video paylaşıldı. Videoda, çiftçi ile konuşan kameramanın, demeç aldığı çiftçiye ‘Ekrem İmamoğlu limonları bizden değil, Tarsus’taki yandaş stokçulardan aldı demem lazım’ şeklinde sözler sarf ettirmeye çalıştığı görüldü. 

O GÖRÜNTÜLERE SUÇ DUYURUSU

Sosyal medyada büyük tepki çeken görüntülerle ilgili yazılı açıklama yapan AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik,  söz konusu video ve bu videodaki şahıslarla ilgili olarak AK Parti Mersin İl Başkanlığı olarak videonun kim ya da kimlerin yönlendirmesi ile yapıldığının araştırılması için suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Videoda yer alan bazı şahısların AK Parti’ye yakın paylaşımlarının olmasından dolayı eylemlerinin sorumluluğunun AK Parti’ye yüklenemeyeceğini vurgulayan Ercik, şu ifadeleri kullandı; “Videodan ve videodaki şahısların paylaşımlarından yola çıkılarak partimizin suçlanması da asla kabul edilemez. Kaldı ki, dünyada belki de ilk kez bir filmin kamera arkası filmin kendinden önce yayımlanmasıdır. Söz konusu röportajdan önce röportajın kamera arkası CHP’nin İstanbul İl Başkanı tarafından dolaşıma sokulmuştur. Ve CHP’nin İstanbul İl Başkanı hemen partimizi suçlayan bir pozisyon almıştır. Haliyle akıllara gelen ilk soru şudur; CHP’nin İstanbul İl Başkanı acaba bu filmin yapımcısı mıdır? Ortada bir kumpas varsa bu kumpas en çok partimizi hedef almaktadır. Bu video üzerinden partimize yapılan saldırılar da bunun apaçık kanıtıdır. Partimiz adalete sonuna kadar güvenmektedir. Ve söz konusu video ile ilgili de hukuki olarak tüm girişimler yapılmıştır.”

İŞTE O VİDEO

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir