MURAT ÇOBAN SAKARYA’DA TARIM İŞÇİLERİNE YAPILAN SALDIRIYI KINADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Mardin’den Sakarya’ya fındık toplamaya giden işçilerin, işverenler tarafından saldırıya uğramasına, Türkiye Gençlik Spor Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Genç Parti Mersin Yenişehir İlçe Başkanı Murat Çoban tepki gösterdi.
Türkiye Gençlik Spor Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Genç Parti Mersin Yenişehir İlçe Başkanı Murat Çoban, Sakarya’da fındık toplamaya giden işçilerin işveren tarafından saldırıya uğramasını kınadıklarını belirterek; sosyal medyada ve bazı basın-yayın organlarında yaşananların ırkçılıkla bağdaştırılmasının da büyük talihsizlik olduğunu söyledi.
FINDIK BAHÇESİ SAHİBİ İKİ AİLE ARASINDA KAVGA
Mardin’den Sakarya’ya fındık toplamak için giden işçilerin, köylülerin saldırısına uğradığı iddiasının tamamen asılsız olduğunu dile getiren Çoban, yaşanan talihsiz olayın sosyal medya ve basında yer aldığı gibi kesinlikle ırkçı bir saldırı olmadığını, işçiler ile bahçe sahibi arasında çıkan iş anlaşmazlığı nedeniyle yaşandığını söyledi. “Her ne sebeple olursa olsun, bu olayı kabul etmek mümkün değildir” diyen Çoban, şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını vurguladı. 
 “SAVCILAR İŞ BAŞINDA”
Olay ile ilgili gözaltıların olduğunu kaydeden Çoban, “Ülke olarak geçtiğimiz bu zor süreçte bu olayı yaşatanlar şüphesiz adalet önünde gereken cezayı alacaklardır.” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir