Mersin’de Toroslar Kent Konseyi başarılı işlere imza atıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’de Toroslar Kent Konseyi ilçenin gelişmesi için eğitim, tarım, turizm ve ekonomi gibi kalkınma odaklı alanlarda Toroslar Belediyesi ile işbirliği içerisinde çalışıyor.

Toroslar Kent Konseyi Başkan Ümit Erşan, Toroslar Belediyesi ile ortak anlayışla çalıştıklarını belirterek, “Çalışmalarımıza pandemi döneminde biraz kısıtladık. Bu dönemde daha iyi projeler ortaya çıkarmak için hazırlanıyoruz. Toroslar Kent Konseyi olarak bir çok başarılı işlere imza attık. Bunlardan bir kaçı olarak, 10 pilot okulda farkındalık oluşturmak amacıyla Yeşilay ile ortak yaptığımız çalışma, eğitim kurumlarında madde bağımlılığı ve uyuşturucu ile mücadele konuları üzerinde eğitim çalışmaları ve lösemili çocuklarımız için yaptığımız etkinliklerle topluma yarar sağlayacak işler yaptık” dedi.

Toroslar Kent Konseyi olarak, ilçe kırsalında yaşayan kadınlar için projeleri olduğunu belirterek, “Toroslar İlçesinin kırsalında yaşayan 65 yaş üstü kadınlarımıza, 20 kişilik gruplar halinde, 5 branşta sağlık taraması yapacağız” diye konuştu.

Erşan, “Çekirdekli meyve üreticilerine destek amacıyla mahallelerimize Akdeniz sineği tuzak kutusu yerleştirmek için, İl Tarım ve ilçe tarım müdürürlüğü ile birlikte muhtarlıklarımızla görüşmeler yaptık. Tüm çalışmalarımızda, ilçemizde sık sık muhtarlarımızla irtibat halindeyiz. İlçemizin sorunlarına birlikte çözüm üretiyoruz” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir