Mersin ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ dedi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Korona virüsü dünya genelinde etkisini göstermeye devam ediyor. Türkiye’de virüsle mücadele hem tıbbi, hem ekonomik hem de sosyal yönleriyle sürüyor. Özellikle salgın nedeniyle faaliyetini durduran iş kollarında çalışanlara ve diğer ihtiyaç sahibi kimselere gelir yaratılmasına yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Biz bize yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan milli dayanışma kampanyasına Türkiye’nin dört bir tarafından destek gelmeye devam ediyor. Mersin’de oda, borsa ve sivil toplum kuruluşu başkanları Mersin Valisi Ali İhsan Su önderliğinde “Biz bize yeteriz Türkiyem” diyerek kampanyaya tam destek verdiklerini açıkladı.

Valilik binasında gerçekleştirilen açıklamada konuşan Vali Su, korona virüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili Mersin’de gerekli tedbirlerin alındığını söyledi. İhtiyaç oldukça da tedbirlerin artırılacağını dile getiren Vali Su, “Bu tedbirler kapsamında bildiğiniz gibi 65 yaş üstü vatandaşlarımızla, kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızdan, evinde yalnız kalan veya herhangi bir yakını olmayan vatandaşlarımızın da ihtiyaçlarını valiliğimiz koordinasyonunda, ilçe kaymakamlarımızın başkanlığında kurduğumuz Vefa Sosyal Destek Gruplarıyla karşılıyoruz. Bu vatandaşlarımız 112’yi arayarak ihtiyaçlarını bildirebiliyorlar veya kurulan iletişim ağlarına ulaşabiliyorlar. Nereden ulaşırlarsa vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını evlerine kadar götürüyoruz. Maaşlarını da evlerinde teslim ediyoruz” dedi.

Bugünlerin birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma günleri olduğunu vurgulayan Su, “Bu çerçevede Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Milli Dayanışma Kampanyası başlattı. Cumhurbaşkanımızın başlattığı bu kampanyayı bizde ilimizde sürdürüyoruz. Özellikle alınan tedbirler sebebiyle mağdur olabilecek olan vatandaşlarımıza ilave bir destek sağlamak amacıyla böyle bir kampanya başlatıldı. ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ sloganı altında bu kampanyayı kentimizde yürütüyoruz. Biz valilik olarak başta ben olmak üzere vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız birer maaş bağışıyla bu kampanyaya katkı sunuyoruz. İlimizde bulunan oda, borsa ve sivil toplum kuruluşları da bu duruma kayıtsız kalmadı. Destek olacaklarını dile getirdiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Vali Su’nun konuşmalarının ardından oda, borsa ve STK başkanları tek tek söz alarak kampanyaya desteklerini açıkladılar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir