HIZ SINIRI 50’YE DÜŞTÜ, SÜRÜCÜLERDE YAYALARDA DURUMA TEPKİLİ!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Adnan Menderes Bulvarı’nda hız sınırını UKOME kararıyla 70 km/saatten 50 km/saate düşürdü. Sürücüler kente alternatif çevre yolları yapılması yerine hız limitlerinin düşürülmesine tepki gösterirken, yayalar ise yaya güvenliği için alt-üst geçit yapılmamasından şikayetçi.

Mersin’de alternatif yol sorunu nedeniyle yaşanan trafik çilesi gün geçtikçe büyüyor. Mersin halkı son yıllarda trafik sorunuyla sadece işe gidiş ve işten çıkış saatlerinde değil günün tüm saatlerinde ana arterlerde ve tüm ilçelerinde karşı karşıya kalıyor. Sanayi alanında yükselen bir grafiğe sahip olması ve uluslararası nakliyenin bir parçası olan limanı nedeniyle Mersin’de, artan nüfus ve taşıt sayısına bağlı olarak her geçen gün giderek büyüyen trafik çilesine bir de hız limiti düzenlemesi eklendi. Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentin trafik sorununu çözmek ve yaya güvenliğini sağlamak için alternatif çevre yolları, alt ve üst geçit yapmak yerine Adnan Menderes Bulvarı’nda hız sınırını UKOME kararıyla 70 km/saatten 50 km/saate düşürdü. Adnan Menderes Bulvarı’nda yapılan hız limiti düzenlemesi kapsamında İsmet İnönü Bulvarı’nın batı kısmında bulunan Hilton Kavşağı’ndan başlayarak bulvar sonuna kadar olan 8 km’lik yolda hız sınırı 50 km/saat belirlendi.

 “BİR KAVŞAK YAPTI, ONU DA ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDI”

alternatif çevre yollarının sınırlı olması nedeniyle trafikte geçirilecek sürenin artmasına tepki gösteren sürücüler, trafik sorunun yanı sıra yaya güvenliğini sağlamak için hız limitinin düşürülmesi yerine alternatif çevre yollarının yapılması gerektiğini dile getirdiler. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yol-trafik çalışmalarını yetersiz bulan vatandaşlar, belediye başkanın göreve geldiği günden bu yana sadece “Sevgi Kavşağı”nı yaptığını dile getirerek, “Onu da eline yüzüne bulaştırdı. Yapılan mühendislik hataları nedeniyle kavşakta her gün kaza oluyor. Bölgede kaza oranları arttı” şeklinde serzenişte bulunuyor.

“YAYA GÜVENLİĞİ İÇİN ÖNCE ALT-ÜST GEÇİT YAP”

Sahil şeridi üzerinde bulunan ve yayalar tarafından sıklıkla kullanılan Adnan Menderes Bulvarı’nda hiç alt-üst geçit bulunmadığını da dile getirilen vatandaşlar, yaya güvenliğinin sağlanması için Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin öncelikle alt-üst geçit yapması gerektiğini söylüyor. Alt-üst geçit sorunun Mersin genelinde yaşandığını ifade eden vatandaşlar, yaya güvenliğinin sağlanması için bir an önce özellikle trafiğin işlek olduğu caddelerde sıklıkla alt-üst geçit yapılmasını talep ediyor.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir