HDP VE CHP’Lİ ÜYELER BARIŞ’TAKİ DÖNÜŞÜME DESTEK, ÇAY’A KÖSTEK!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çay Mahallesi’nde hayata geçirilen kentsel dönüşümü her fırsatta engellemeye çalışan HDP ve CHP’li Meclis Üyelerine Ak Partili Meclis Üyesi ve Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Çalış demokrasi dersi verdi. Çalış, “2 sene 10 aydır meclisteyiz. Bakıyorum ne yaptığınızı, ne kadar hizmet ettiğinizi biliyoruz. Şimdi Romanlar mahallesinde konut yapılsın istiyorlar ama Kürt mahallesinde karşı çıkıyorlar. Bunu hayretle izliyorum” dedi. 

Akdeniz Belediye Meclisi Ekim Ayı Meclisi İkinci Toplantısını, Belediye Başkanı Mustafa Gültak başkanlığında, konferans salonunda gerçekleştirdi. 2022 yılı bütçe görüşmelerinin yapıldığı mecliste, Başkan Gültak göreve geldiği günden bu yana ‘Akdeniz’ için yaptığı hizmetleri kalem kalem bütçeleriyle birlikte sunum eşliğinde Meclis Üyelerine anlattı. Sunumun ardından yapılan oylamada bütçe oybirliği ile kabul edilirken, Millet İttifakı üyeleri hizmetler üzerinden eleştirilerde bulundu.

 “ROMANLAR MAHALLESİNDE KONUT YAPILSIN İSTİYORLAR, KÜRT MAHALLESİNDE KARŞI ÇIKIYORLAR”

Her fırsatta Çay Mahallesi’nde hayata geçirilen kentsel dönüşümü engellemeye çalışan HDP ve CHP’li Meclis Üyelerine seslenen Ak Partili Meclis Üyesi ve Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Çalış, Millet İttifakı üyelerinin demokratik davranmadıklarını belirterek, “2 sene 10 aydır meclisteyiz. Bakıyorum ne yaptığınızı, ne kadar hizmet ettiğinizi biliyoruz. Şimdi Romanlar mahallesinde konut yapılsın istiyorlar ama Kürt mahallesinde karşı çıkıyorlar. Bunu hayretle izliyorum.” şeklinde konuştu. 

“BÜYÜKŞEHİR’DE 3 BİN 600 İŞÇİ ÇIKARTILDI, SESİNİZİ ÇIKARMADINIZ”

Çalış, “Madem ki o kadar demokratiksiniz, o kadar insan hakları savunucususunuz, Akdeniz Belediyesi kazandığı zaman sayın başkana söyledim. Bir Allah’ın kulunu düşüncesinden dolayı işten atmayacaksınız dedim. Kimseyi de atmadı. Büyükşehir ise 3 bin 600 kişiye yakın insanı işten çıkardı. İşe gelmeyen, işe engel olana bir şey diyemeyiz. Mağdur olan insanlar var ama. Hangi meclis üyesi bunu sordu? Gidip başkana sordunuz mu? Sayın Başkan, bu insanların ne günahı var dediniz mi? Allah razı olsun sayın Gültak’tan.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir