Gültak’tan, Seçer’e sert tepki! Çıkarmadığım işçileri işe aldım; ya siz?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın işçi çıkarma polemiği damga vurdu. Göreve geldiği günden beri haksız yere işten çıkarmalarla ve mahkemeye başvurarak işe geri dönüşlerini kazanan işçilerin işe iadelerine sağlamadığı için gündemden bir türlü düşmeyen Başkan Seçer’e, Gültak Başkan “Çıkarmadığım işçilere 5,5 milyon tzminat ödeyip işe geri dönüşlerini sağladım; Peki ya siz?” diye sordu. Başkan Seçer ise soruyu yanıtsız bırakmayı tercih etti.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2021 Yılı Mart Ayı Olağan Toplantısının 1. Birleşimi Kongre ve Sergi Sarayı’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi’nden çıkarılan işçilerle ilgili konuşulduğu esnada meclis gergin anlara sahne oldu. Cumhur İttifakı meclis üyelerinin işçi çıkarımı ile ilgili sorularına bir türlü ikna edici cevaplar veremeyen Başkan Vahap Seçer “Sizin Silifke, Toroslar, Akdeniz Belediyesi’nde yaptığınız uygulama bu kadar sorgulanıyor mu?” diye sorunca ortalık bir anda karıştı.

“AKDENİZ’DE İDARİ MAHKEMENİN KARARIYLA İŞÇİLERİN HEPSİ İŞLERİNE GERİ DÖNDÜ”

Kendi döneminde işten çıkarılmayan işçilerin tazminatını ödeyerek işe geri dönüşlerini sağlayan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’tan da yanıt gecikmedi. Başkan Gültak, “Sayın Başkan, Akdeniz Belediyesi’nde idari mahkemenin kararı ile işçilerin hepsi işlerine geri döndü” dedi.

“HİÇ KİMSEYİ İŞTEN ATMADIM, İŞTEN ATILANLARI İŞE GERİ ALDIM!”

“Demek ki siz de aynı olayla karşılaşmışsınız” diye karşılık veren Seçer’e, Mustafa Gültak’tan bir cevap daha geldi. Gültak, Büyükşehir Belediyesi’ndeki haksız yere işten çıkarıldıkları iddiasıyla mahkemeye başvuran ve işe geri dönüşlerini kazanan işçileri işaret ederek, “Evet ama ben hiç kimseyi işten atmadım. Hepsini işe aldım ve 5,5 milyon lira tazminat ödedim. İşe dönüşlerin hiçbirine itiraz etmedim. Hepsinin işe geri dönüşünü sağladım. Peki ya siz?” ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir