“Gıda ticaretinde küresel oyunculuğa hazırlanıyoruz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (AHBİB) Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Memiş, küresel ticaretteki zorluklar, resesyon endişeleri, jeopolitik riskler ve deprem felaketinden kaynaklı kayıpların devam ettiği süreçte, sektör dinamiklerinin güç birliği içinde kurduğu Türkiye Gıda Platformu’nun stratejik bir hamle olduğunu vurguladı.

 

AHBİB Başkanı Veysel Memiş, Avrasya’nın en büyük sektör fuarı WorldFood İstanbul Uluslararası Gıda Ürünleri Teknolojileri Fuarı’nın dünya genelinde gıda ticaretine yön veren aktörlerden biri olması için etkin çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu ve bünyesinde bulunan tüm İhracatçı Birlikleri, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) ve Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER) yöneticilerinin geçen nisan ayı içinde bir araya geldiğini kaydeden AHBİB Başkanı Veysel Memiş, “Sektör kurulumuzun öncülüğünde, bağlı bulunan tüm İhracatçı Birliklerimiz, TGDF, ETÜDER, ICA Fuarcılık ve ALZ Grup ile bir araya gelerek Türkiye Gıda Platformu’nu kurduk. Bu yıl 6-9 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz WorldFood İstanbul’u dünyanın en büyük ve en prestijli gıda fuarına dönüştürmeyi ve ülkemizi dünya gıda sektörünün buluştuğu bir merkez üssü haline getirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.  (Haber Merkezi)

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir