CHP ÇEKİLİP DEM’İN ADAYINI DESTEKLEMİŞTİ: MERSİN MİTİNGİNDE ÖCALAN SLOGANLARI!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’nin bir süredir terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı DEM Parti ile kent uzlaşısı altında destekleme görüşmeleri yaptığı Akdeniz’de, DEM Parti adaylarının seçim bürosu açılışında bölücü terör örgütü başı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldı.

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri yaklaşırken partilerin çalışmaları hız kazandı. CHP’nin “kent uzlaşısı” zemini aradığı Akdeniz’de ilçesinde DEM Parti’nin adayının seçim bürosunun açılışında “Biji Serok Apo” sloganları atıldı.

PKK ELEBAŞI LEHİNE SLOGAN ATTILAR

DEM Parti Mersin Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Adayları Hoşyar Sarıyıldız – Nuriye Arslan seçim bürolarını açtılar. Büronun açılışında sık sık bölücü terör örgütü lideri Abdullah Öcalan adına “Biji Serok Apo” sloganı atıldı. Açılışa katılanlar arasında sözde Kürdistan ve PKK paçavraları da açıldı. Ayrıca aday Hoşyar Sarıyıldız konuşmasında PKK’nın siyasi partilerinin bölücülük için yaptıklarını “halkın bir mücadelesi” olarak adlandırdı.

CHP’YE ÜSTÜ KAPALI TEHDİT BİLE GELDİ!

Mersin’de ittifak yapmak için son görüşmeleri yaptıkları ve isteklerini kabul ettirmek için de Büyükşehir’e tedbiren aday çıkartan DEM Parti’den CHP’ye yeni gönderme geldi. DEM Parti adayı Hoşyar Sarıyıldız’ın, “Mersin’i kazanmanın yolu Akdeniz’den geçer. Bunu da herkes böyle bilsin” diyerek CHP’ye Akdeniz için taleplerini kabul etmesi yönünde çağrıda bulunması dikkat çekti. Mersin Akdeniz bir süre önce CHP’nin DEM Parti lehine adayını çekeceği yer olarak gündeme gelmiş hatta CHP’nin gösterdiği adayın “göstermelik” olduğu iddia edilmişti.

Meclis üyelikleri ve seçimlerde Akdeniz’de CHP’nin aday göstermemesi için yapılan görüşmeler tıkanmış, adayların YSK tarafından kesinleştirileceği son tarih 3 Mart’a kadar pazarlıkların devam edeceği açıklanmıştı. DEM Parti taleplerinin CHP tarafından kabul edilmemesine önlem olarak Büyükşehir aday isimlerini YSK’ya yazdırmıştı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir