Cazibe merkezi haline gelen Akdeniz, yatırımcıların dikkatini çekiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçmiş dönemlerde terörle anılan ilçede gençler artık sporla buluşuyor, çocuklar oyun parklarında vakit geçiriyor, kadınlar sokaklarda gönül rahatlığıyla dolaşabiliyor, ilçeye gelen yatırımcı sayesinde işsizlik oranı da düşerek insanlar evine ekmek götürüyor.

‘Sevdamız Akdeniz’ sloganıyla girdiği yarıştan zaferle ayrılan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, göreve geldikten sonra siyasi kimliğini bir kenara bırakarak ilk günkü aşkla çalışmalarına devam ediyor. Aradan geçen kısa sürede Akdeniz’i baştan yaratan Gültak, yatırımcılarında dikkatini çekmeyi başardı.

İLK İŞİ TERÖRLE ANILAN BÖLGELERE EL ATMAK OLDU

Göreve geldiği 30 Mart 2019 tarihinden sonra ilk işi yıllarca terörle anılan Şevket Sümer ve Hal Mahallelerine el atmak olan Gültak, Çukurova Kalkınma Ajansı’nın da desteğiyle söz konusu mahalleleri deyim yerindeyse baştan yarattı. Halk arasında ‘Pazar Sokağı’ olarak bilinen mahalleyi baştan sona yenileyen Gültak, modern bir pazar alanı inşa etti. Bununla da yetinmeyen Başkan Gültak, mahallede alt yapı çalışmaları başlatıp, elektrik direklerini kaldırtarak yer altına alınmasını sağladı. Tüm dükkan tabelalarının ve vitrinlerinin de yenilenmesini sağlayan Başkan Gültak, mahalleleri daha yaşanılır hale getirmeyi başardı.

AKDENİZ, SPORUN MERKEZİ OLDU

Spora ve sporcuya verdiği desteklerle de bilinen Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, ilçede bulunan ve zaman içerisinde eskiyen sahaları da yenileyerek, gençlerin kullanımına sunulmak üzere ilçeye 25 yeni basketbol sahası, 13 yeni halı saha ve 3 sentetik çim saha kazandırdı. Yaptığı bu çalışmalarla hem ilçede bulunan gençleri spora teşvik eden Başkan Gültak, hem de ilçede yaşayan kadınların spor alanlarını da genişletmiş oldu. 

Gültak, başlattığı olduğu ‘Zinde Akdeniz’ projesiyle de hafta için her gün 07:30-08:30 saatleri arasında ilçede bulunan vatandaşlara ücretsiz bir şekilde ‘Sabah Sporu’ etkinliği düzenleyerek Akdeniz’i sporun merkezi haline getirdiğini göstermiş oldu.

ÇOCUKLARI UNUTMADI

Yaptığı hizmet ve projelerle Akdeniz’de yaşayanların gönlünde taht kuran Başkan Gültak, çocukları da unutmadan projelerine yenisini eklemeye devam ediyor. Gittiği her mahalle ziyaretlerinde çocuklarla yakından ilgilenen Gültak, çocukların isteklerini de yerine getiriyor. Merkez ve kırsal ayrımı yapmayan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, çocukların talepleri doğrultusunda yeni parklar yapıyor, eski parkların onarılması talimatını vererek yeni hale getiriyor. Bütün bunların yanı sıra Gültak, parklarda bulunan oturma alanlarının, oyun alanlarının, peyzaj çalışmalarının ve dezenfekte işlemlerini de yakından takip ediyor.

YAŞLI, ENGELLİ VE KİMSESİZLERİN DE YANINDA

Göreve gelir gelmez, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünü kuran Başkan Gültak, ‘Evde Bakım Hizmeti’ni başlatarak kimsesizlerin kimsesi oluyor. İlçede bulunan yaşlı, kimsesiz, hasta ve engelli vatandaşların sorunlarıyla da yakından ilgilenen Gültak, kişisel bakım ve ev temizlik çalışmalarına da aralıksız devam ediyor. Özellikle pandemi sürecinde konunun üzerinde daha hassasiyetle duran Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, kimseyi yalnız bırakmadıklarının mesajını veriyor.

AKDENİZ’E TERMAL OTEL

Her fırsatta ‘Mersin’in abisi’ diye nitelendirdiği Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ında büyük destekleriyle Akdeniz ilçesine yaptığı projelerle yatırımcıların dikkatini çekmeyi başaran Başkan Gültak, ilçeye ilk termal otelde kazandırmış oldu. Akdeniz ilçe merkezine 9 kilometre mesafe uzaklıkta Camili Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve yapımı devam eden otelin, 102 bin metrekare üzerine kurulu 644 yatak kapasitesine sahip, 23 adedi termal olmak üzere 35 adet havuzu bulunuyor. Yapımı tamamlandığında bölgenin ve Mersin’in 5 yıldızlı, yatak ve oda bakımından en büyük ve tek termal oteli konumunda olması hedefleniyor.

Sosyal ve ekonomik açıdan Akdeniz’i yeniden inşa eden Gültak, bir dönem Yenişehir ve Mezitli ilçelerine giden esnafları yeniden Akdeniz’e getirme konusunda da büyük mesafe kat etmiş oldu.  

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir