Bölgenin en büyük ikinci kütüphanesi açılıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’in en batısında hizmet veren Özel Anamur Anamed Hastanesi bölgenin ikinci en büyük kütüphanesini kitapseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Hastanenin zemin katında yer alacak kütüphane içerisinde 10 bin kitabı barındıracak. Özel Anamur Anamed Hastanesi Baş Hekimi Cüneyt Kavak yaptığı açıklamada, “Ben okursam, sen okursan, o okursa, değişir dünya” dedi.

“KÜTÜPHANE İÇİN 10 BİN KİTABA İHTİYACIMIZ VAR”

Zeynep Kavak Kütüphanesi’nin alt yapısını hazırladıklarını söyleyen Özel Anamur Anamed Hastanesi Baş Hekimi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Cüneyt Kavak, 10 bin kitaplık kütüphanenin altyapısını tamamladıklarını söyledi. Rafları koyduklarını, bir düzen oluşturduklarını belirten Cüneyt Kavak, “Artık kütüphanemizi açmak için sabırsızlanıyoruz. Gün sayıyor diyebiliriz. Kütüphanemizin kitap konusunda eksiklikleri var. 10 bin kitaba ihtiyacımız var. Bu noktada yardımseverlerden ve kitapseverlerin desteğini bekliyoruz” dedi.

SAĞLIKLI BİR NESİL İÇİN ÖNCE OKUMA

“Ben okursam, sen okursan, o okursa, değişir dünya” diyerek yola çıktıklarını belirten Kavak, “Geleceğimizi olan çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmalıyız. Okumanın birçok faydası var. Zeka geliştirir, stresi azaltır, bilgiyi çoğaltır, hafızayı güçlendirir ve daha rahat uyumanızı sağlar. Sağlıklı bir nesli inşaa etmek istiyorsak önce okuma alışkanlığını kazandırmamız gerekir” ifadelerini kullandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir