Başkan Seçer borçlanma talebinde pes etmiyor!..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 17 Kasım Salı günü gerçekleştirilecek olan Meclis toplantısında borçlanma yetkisini birkez daha gündeme getirecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı 2. Olağan Meclis Toplantısı 17  Kasım Salı günü Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Yapılacak olan meclis toplantısında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yeniden meclise getireceği borçlanma yetkisi yine gündeme bomba gibi düşecek. 

SEÇER BORÇLANMA TALEBİNDE PES ETMİYOR

Daha önce de meclis genel kuruluna borçlanma yetkisi ile ilgili önerge veren Başkan Seçer, görev süresi içerisinde sürekli borçlanma talep etmesi nedeniyle Cumhur İttifakı’nın yoğun eleştirilerine maruz kalıyordu. Cumhur ittifakı meclis üyeleri Başkan Seçer’in borçlanma talebi etmesi karşısında parayı nereye harcayacağının hesabını istese de, Başkan Seçer hesap vermekten kaçındığı için yetkiyi alamamıştı. Salı günü yapılacak olan meclise de Stratejik Plan doğrultusunda İller Bankası ya da özel bankalardan 250 milyon TL’ye kadar kredi kullanma yetkisi isteyecek olan Başkan Seçer’e muhalefetin tavrının ne olacağı merak konusu oldu.

BAŞKAN SİYASET Mİ YAPIYOR?

Daha önce de 250 milyon TL borçlanma yetkisini gündeme getiren Başkan Seçer, meclisten bu yetkiyi alamayınca, “Yetki vermiyorlar, hizmet edemiyoruz” şeklinde konuşarak, borçlanmayı alamamasını siyasetine malzeme yapmıştı. Cumhur İttifakı her defasında “Parayı nereye harcayacaksın?” sorusuna net ve tatmin eden bir yanıt alamasa da Başkan Seçer’in birkez daha borçlanma yetkisini gündeme getirmesi halkın, “Başkan Seçer borçlanma yetkisi üzerinden siyaset mi yapıyor?” eleştirileri yapmasına neden oldu. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir