2020 yılı bugüne kadarki en kötü yıl!..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sonuna doğru yaklaştığımız 2020 senesinde insanoğlu pek çok doğal felaket, savaşlar, siyasi krizler ve dünyanın her köşesinde etkisini hissettiren küresel bir salgınla karşı karşıya kaldı. Amerikan Time Dergisi de 14 Aralık’ta yayımlanacak sayısının kapağına “2020” yılını taşıdı.

2020, şimdiye kadarki en kötü yıl. Bu ifade Time dergisinin 14 Aralık’taki yayımlanacak sayısının kapağından. Time editorleri, 2020’yi kapağa taşıyarak okuyucularına aslinda net bir mesaj veriyor.

2020 yılının kendisi kapak oldu (

Hepimizin malumu olan bir mesaj, 2020 de yaşanan tum olumsuzlukları kapsayan bir başlık aslında bu.

Kapakta büyük puntolarla yazılmış 2020’nin üzeri, dev bir kırmızı çarpı işaretiyle adeta silinmiş olarak görülüyor ve hemen altında ise ‘şimdiye kadarki en kötü yıl’ yazısı yer alıyor.

“BİR DAHA ASLA YAŞAMAK İSTEMEYECEĞİMİZ BİR YILIN HİKAYESİ”

Derginin sosyal medya hesabından paylaşılan kapak fotoğrafı ve ardından paylaşılan makale linkine tıkladığınızda karşınıza Stephani Zackarek’in makalesi çıkıyor. Yazinin ilk cümlesi ise çok çarpıcı: Bu bir daha asla yaşamak istemeyeceğiniz bir yılın hikayesi.

Makalede 2020’den daha kötü yıllar olduğu belirtiliyor, dünya savaşları ve İspanyol gribi gibi dönemler hatırlatılıyor. Ancak bunlara rağmen 2020’nin şu an hayattaki neslin karşı karşıya kaldığı en kötü yıl olduğuna dikkat çekiliyor.

KABUS YILIN ÖZETİ

Savaşlar, yangınlar, patlamalar, ABD’de yaşanan siyahilere karşı polis şiddeti ve ırkçılıkk sonrası aylarca süren olaylar, tartışmalı bir Başkanlık seçimi ve tabii ki hepsinden onemlisi kuresel corona virüs salgını…

Time dergisinin film eleştirmeni olan Zackarek, yazısının ilerleyen bölümlerinde ‘2020 distopik bir film olsaydı 20’nci dakikasında kapatmak isterdiniz’ diyor.

2020’nin sonuna yaklaşırken yılın belki de en iyi haberlerinin tüm dünyanın beklediği aşı çalışmalarından geldiğine dikkat çekiyor.

Aşılardan gelen olumlu haberlerin dünya genelinde 1,5 milyondan fazla insanın hayatına mal olan corona virüs salgınına karşın, tüm insanlığa bir nebze de olsa umut olduğu belirtiliyor.


E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir