ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ UYAN'DAN CHP'Lİ ESKİ VEKİLE İHALE KIYAĞI!

  • Haber Merkezi
  • 2.1.2021 - 19:05

Son dakika haberi: Mersin Büyükşehir Belediyesinde skandalların ardı arkası kesilmiyor. CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Doğukan Uyan'ın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun koruma müdürü Koray Aslan'ın talimatları doğrultusunda belediye ihalelerini CHP eski İstanbul milletvekili adayı Engin Ertaç'a verdiği ortaya çıktı. MBB'nin 120 milyon lira bedelli 330 araçlık, itfaiye ve hizmet aracı alımı ihalelerini de Ertaç kazanmıştı. Mersinliler, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'den adrese teslim ihale konusunda cevap bekliyor.

Sabah Gazetesinden Melih Torunlar'ın haberine göre Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun koruma müdürü Koray Aslan'ın talimatları doğrultusunda CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Doğukan Uyan'ın adrese teslim ihale yaptığı iddia ediliyor.

Haber'de şu ifadelere yer verildi:

"CHP'li belediyelerde adrese teslim ihalelerin altından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun koruma müdürü Koray Aslan çıktı. 'Becerikli Koray' belediyelerin özel kalem müdürlükleri ile sürekli temas halinde. Genel merkeze yakın iş insanları ile dirsek temasında bulunan Aslan irtibata geçtiği özel kalem müdürleri ile ihaleleri organize ediyor. İş takipçiliğinin parti içinde huzursuzluk yarattığı konuşuluyor.

Koray Aslan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in Özel Kalem Müdürü Doğukan Uyan'la görüşüp, belediyenin açtığı ihalelerin CHP eski İstanbul milletvekili adayı Engin Ertaç'a verilmesi konusunda telkinde bulundu. Ve sonrasında 120 milyon lira bedelli 330 araçlık, iki araç ihalesini 3 ay önce Ertaç kazandı.

BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ TESLİM EDEMEDİ

 

Hem itfaiye araçları hem de hizmet araçları ihalesini kazanan Ertaç, 3 aydan beri araçların büyük bölümünü teslim edemedi. Teslim ettiklerinin bazılarının ise sorunlu olduğu ortaya çıktı. Araç ihalesinde düşük kilometreli araçların kullanılması belirtilmiş. Ancak Ertaç'ın bazı araçları galeriden alıp, kilometresini düşürüp Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne teslim ettiği ortaya çıktı.

YOLSUZLUK ORTAYA ÇIKTI

Belediye yetkililerinin yaptıkları araştırmada bazı araçların daha önce kendilerinde görev yaptığını ve kilometresinin normalde çok yüksek olduğunu belirterek iade ettiği de ortaya çıktı. Bu defa Ertaç'ın aracın plakasını değiştirip tekrar belediyeye verdiği, ancak araç sistemde kayıtlı olduğu için bu defa motor şase numarasından yolsuzluğun ortaya çıktığı öğrenildi.

Ertaç'a şartnameye uymadığı gerekçesi ile ceza verildi. Ertaç'ın gecikme yaptığı her araç için 2 bin lira ceza ödemesi gerekiyor. Ertaç'a şimdiye kadar ne kadar ceza kesildiği merak konusu."

Mersinliler, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'den adrese teslim ihale konusunda cevap bekliyor.

KAYNAK: Sabah Gazetesi

https://www.sabah.com.tr/gundem/2021/01/02/chpnin-becerikli-korumasi-koray-aslanYorum Bırak

Bilgilendirme : E-Posta Adresiniz Sitede Gözükmez.