Milyonlarca çocuk açlık tehdidi altında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Gıda Programı (WFP) tarafından hazırlanan raporlar, Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle milyonlarca çocuğun açlık tehdidi altında olduğunu gösteriyor.

WFP uzmanları, dünya ölçeğinde Koronavirüs salgınından en fazla çocukların etkilendiğini ifade etti. Gıda güvenliğinin büyük ölçüde tehlikede olduğunu vurgulayan uzmanlar, milyonlarca çocuğun aç kalmasını engellemek için küresel barış çağrısında bulundu.

Uzmanlar, Koronavirüs salgınının dünya çapında on milyon çocuğu açlıkla tehdit ettiğini belirterek, “Beş yaşın altındaki çocuklar salgının en büyük kurbanları. Böyle giderse açlıktan kaynaklı hayati tehlike yaşayan çocukların oranı tüm dünya üzerinde yüzde 20’ye kadar çıkacaktır” uyarısında bulundu.

Yoksul aileler için risk çok büyük

WFP Beslenme Direktörü Lauren Landis, “Şimdi harekete geçmezsek, gelecek nesiller yıkıcı yaşam, sağlık ve üretkenlik kaybı ile karşı karşıya kalacaklar. Özellikle yoksul aileler büyük risk altında” dedi. Landis, WFP’nin önleme ve tedavi programlarını genişletmek için 300 milyon dolara ihtiyacı olduğunu söyledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir