Mersin'de denizi kirleten gemiye 1 milyon 490 bin TL ceza kesildi

  • Haber Merkezi
  • 18.8.2021 - 15:14

Mersin'de denize evsel nitelikli atıksu bıraktığı tespit edilen Barbados bandıralı bir gemiye Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 milyon 490 bin TL ceza kesildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri, Mersin Limanı sahası içinde tekneyle yaptıkları denetimler sırasında bir gemiden denize evsel nitelikli atıksu bıraktığını tespit etti. 15 No'lu rıhtımda yük boşaltan Barbados bandıralı 18 bin 17 grostonluk gemiye 1 milyon 490 bin TL cezai işlem uygulayan ekipler, aldıkları numuneyi test için Çevre ve Şehircilik Bakanlığının akredite ettiği bir laboratuvara gönderdi.

Söz konusu geminin, ceza ödenmeden veya teminat mektubu bırakılmadan limandan ayrılamayacağı bildirildi.

28 ayda 30 gemiye ceza kesildi

Büyükşehir Belediyesi, Nisan 2019'dan bu yana havadan ve denizden taviz vermeden gerçekleştirdiği denetimlerde denizi kirlettiği tespit edilen 30 gemiye toplam 51 milyon 926 bin 955 TL ceza kesti.

  • Etiketler:
  1. gemilerdendenize basılan kirli yağ ,slac ve sintine atıkları denizi kirletir. evsel atıklar çok fazla zarar vermez.ama denizi asıl kirleten gemiler değil cevrede kurulu olan sanayi işletmeleridir.ama kimse onlara gidipte ceza kesmez neyse yinede kirlettiği için ceza yazılmış basmasaydı atığını.

Yorum Bırak

Bilgilendirme : E-Posta Adresiniz Sitede Gözükmez.