Mersin’de 10 milyon liralık lüks araçlar ele geçirildi: Yedek parça için kaçak getirilmiş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’de polis ekipleri, yurt dışından getirilip yedek parça olarak kullanılmak üzere gösterilen ancak asıl amacının piyasa değeri yaklaşık 10 milyon lira olan lüks araçların kaçak getirilmesi olduğunu tespit etti. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Oto Hırsızlık Büro Amirliği tarafından gerçekleştirilen operasyonda, merkez Akdeniz İlçesinde bulunan bir oto tamirhanesinde şüpheli faaliyetlerin sürdürüldüğü belirlendi.

Polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde belirlenen adrese düzenlenen operasyonda, yurt dışından kaçak olarak getirilip parçalanarak yedek parça olarak satışa sunulmaya çalışılan 4 lüks araç ele geçirildi. Toplam değeri yaklaşık 10 milyon TL olan bu araçlara el konulurken, operasyon sırasında 2 şüpheli de gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyette verdikleri ifadelerin ardından adli makamlara sevk edildiği öğrenildi. Emniyet yetkilileri, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü ve diğer şüphelilerin tespiti ve yakalanması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Bu olay, yedek parça bahanesiyle kaçak araç ticareti yapan şebekenin Mersin’deki faaliyetlerine yönelik önemli bir darbe olarak değerlendiriliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir